Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

ukrywać (np. drewniana noga znaleziona przez Pippi w dżungli Borneo).

Nagle Pippi ujrzała człowieka leżącego na ziemi. Zgodnie ze swoimi przekonaniami mogła go – jako znaleziony „skarb” – zabrać do domu. Plan był jeszcze bardziej rozbudowany – Pończoszanka chciała go zamknąć w klatce jak królika. Na szczęście pozostałe dzieci w porę temu zapobiegły.

Dalej dzieciom udało się znaleźć puszkę. Pippi rozmyślała, co z niej uczynić – mogła to być puszka na ciastka albo „Puszka bez Ciastek”. Dla zabawy ubrała ją na głowę, ale niefortunnie upadła na drut. Puszka okazała się jej wybawieniem, gdyż uchroniła ją przed bolesnym skaleczeniem.

W pewnym momencie dzieci spostrzegły, że biegnie ku nim chłopiec, który wyskoczył z pobliskiej willi. Za nim biegło pięciu innych chłopców i prawdopodobnie chcieli go pobić. Tommy i Annika rozpoznali w nim Villego, a w goniących go chłopcach – miejscową bandę na czele z Bengtem. Odważna Pippi bez żadnego wahania podeszła do niego i szturchnęła go w plecy. Chłopcy zaczęli wówczas wyśmiewać jej rude warkocze i za duże buty. Nazwali ją nawet „Czerwonym Kapturkiem”. Dziewczynka nic sobie jednak z tego nie zrobiła, co jeszcze bardziej rozzłościło łobuziaków. Bengt nie wytrzymawszy w końcu, popchnął ją. Wtedy nieludzko silna Pippi podniosła go i przewiesiła przez gałąź brzozy. Podobnie postąpiła z innymi członkami bandy. Okazało się, że wszyscy zostali poskromieni i na chwilę oduczyli się głupich pomysłów.

W końcu Pończoszanka wraz z Tommym i Anniką wrócili do Willi Śmiesznotki. Rodzeństwo było trochę smutne, gdyż nie udało im się znaleźć niczego ciekawego ani wartościowego. Pippi powiedziała im wówczas, że mają jeszcze szansę znaleźć coś w pobliskich pniach. I rzeczywiście znaleźli tu skarby – Tommy odnalazł notes, a Annika cudne korale.

Nagle Pippi poczuła


Komentarze

    4 + 1 =