Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

Buty będące pamiątką po tatusiu, były na nią zdecydowanie za duże.

Tommy’ego i Annikę zachwycił również mały Pan Nilsson, a zwłaszcza jego wygląd. Małpka ubrana była bowiem w niebieskie spodenki, na głowie miała słomkowy kapelusz, a na ramionach żółty kubraczek.

Już przy pierwszym spotkaniu Pippi zachowywała się nietypowo – chodząc do tyłu, wzbudziła zainteresowanie dzieci. Oznajmiła im też, że często zdarza się jej kłamać. Następnie wspólnie z Tommym i Anniką zjadła śniadanie. Duże wrażenie na dzieciach zrobił też koń stojący na… werandzie. Zadziwiło ich to, że Pippi wychowuje się sama i sama decyduje o tym, kiedy ma iść spać.

Dziewczynka zaczęła przygotowywać swoje popisowe danie – naleśniki – rozbijając sobie na głowie kolejne jajka, co było dobre również dla jej włosów. Przygotowane ciasto podrzucała zręcznie dzieciom, którym naleśniki bardzo smakowały.

Kolejnym punktem odwiedzin Tommy’ego i Anniki u Pippi było zwiedzanie jej salonu. Dziewczynka pokazywała dzieciom pamiątki przywiezione z licznych podróży. Podarowała im też drobne upominki: Tommy otrzymał nożyk (jego trzonek był wykonany z masy perłowej), Annika natomiast pudełko, którego wieczko wypełnione było muszelkami.

„Pippi jest poszukiwaczką rzeczy i wdaje się w bójkę”

Następnego ranka Tommy i Annika postanowili znów odwiedzić Pippi. Ta zajęta była w tym czasie pieczeniem pierników, z tym że ciasto rozwałkowywała na podłodze. Chciała zrobić 500 takich pierników. Gdy jej się to wreszcie udało, zakomunikowała Tommy’emu i Annice, że jest „poszukiwaczem rzeczy” i nieraz jeszcze będą w stanie się o tym przekonać.

Cała trójka wyruszyła więc na poszukiwania. Postanowili zacząć od zwyczajnej drogi, gdyż sądzili, że najwięcej skarbów znajduje się wokół ludzkich domów, choć oczywiście w innych miejscach też mogły się


Komentarze

    5 + 10 =