Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

tortowi – chcąc wziąć z niego tylko wisienkę, wpadła do tort całą twarzą. Wtedy zaczęła się głośno śmiać i wyjadała cały tort łopatką.

Z każdym kolejnym ruchem sytuacja Pippi się pogarszała – nagle rozsypała na podłogę cukier i zaczęła po nim chodzić boso. Wówczas pani Settergren zaciągnęła ją do Tommy’ego i Anniki, by się z nimi bawiła i nie sprawiała więcej kłopotu.

Starsze kobiety zaczęły rozmawiać o służących, wówczas Pippi wtrąciła się swoją opowieścią o Malin (służącej swojej babci). Pani Settergren nie wytrzymała – wyprosiła Pippi i powiedziała jej, żeby się u nich już więcej nie pokazywała.

Pippi wyszła, przepraszając za swoje  zachowanie. Nadal nie przestawała jednak mówić o pani Malin.

„Pippi ocala życie dwojga dzieci”

Pewnego dnia Pippi siedziała sama, gdyż Tommy i Annika zostali zaproszeni na herbatkę. Zajęła się więc oglądaniem rzeczy, które kiedyś podarował jej tatuś.

Po chwili podjęła decyzję, że wyruszy na konną przejażdżkę. Przejeżdżając koło wysokiego domu (nazywano go „Drapaczem Chmur”), nagle spostrzegła, że w budynku wybuchł pożar. Zostali w nim uwięzieni dwaj chłopcy. Nie mogli się wydostać, ponieważ schody spłonęły. Przerażona Pończoszanka kazała podać sobie powróz i przy jego pomocy uratować chłopców.

Obok płonącego budynku rosło drzewo. Przy pomocy pana Nilssona Pippi przygotowała z deski pomost między drzewem a budynkiem. Po pomoście tym udało jej się wejść do drapacza i wynieść z niego cztero- i pięciolatka. Następnie spuściła ich po powrozie na ziemię.

Uradowana szczęśliwym zakończeniem Pippi, radośnie tańczyła, podśpiewując sobie piosenkę. Wszyscy ludzie w zdumieniu i niedowierzaniu podziwiali jej odwagę.

„Pippi obchodzi urodziny”


Pewnego dnia Pippi wysłała do Tommy’ego i Anniki zaproszenie na swoje urodziny. List zawierał jednak mnóstwo błędów, ponieważ


Komentarze

    7 + 3 =