Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pippi Pończoszanka - streszczenie

złoczyńców i posadziła ich na szafie. Zdezorientowani i oszołomieni bandyci, nie wiedzieli, co teraz zrobić. Myśl o pieniądzach nadal jednak dodawała im odwagi. Zeskoczyli z szafy i rzucili się na Pippi. Ta jednak znów świetnie sobie z nimi poradziła. Związała ich, a oni zaczęli płakać. Po chwili zapytała, czy potrafią tańczyć polkę. Odpowiedzieli, że tak, dlatego ich oswobodziła. Blom przygrywał na grzebieniu, a Dunder i Pippi tańczyli. Zbliżała się godzina trzecia i wszystkich nachodziło zmęczenie. Pippi przygotowała dla bandytów posiłek i żegnając ich, dała im po złotej monecie.

„Pippi na proszonym podwieczorku”

Pewnego dnia mama Tommy’ego i Anniki urządziła małe przyjęcie – postanowiła zaprosić na poczęstunek i kawę parę sąsiadek. Pozwoliła też dzieciom zaprosić Pippi. Myślała, że dzieci zajęte spożywaniem ciastek dadzą jej trochę odetchnąć.

Tommy i Annika przyszli zaprosić Pippi, ale ta zajęta była wtedy podlewaniem kwiatów, mimo że niedawno padał deszcz. Nie wiedziała, co odpowiedzieć na tę propozycję, gdyż bała się, że nie będzie umiała się odpowiednio zachować. W końcu dzieciom udało się ją przekonać. Wizyta miała odbyć się o trzeciej po południu.

O wyznaczonej godzinie Pippi przybyła do domu państwa Settergrenów. Zrobiła się na elegancką damę – pomalowała usta i rozpuściła włosy. Weszła do salonu wojskowym krokiem i z wielkim impetem, wydawała też sobie polecenia. Tłumaczyła to później tym, że gdyby tego nie robiła, nie odważyłaby się tu przybyć.

W końcu Ella (służąca Settergrenów) zaprosiła wszystkich do stołu. Pippi pospiesznie do niego podeszła, zagarniając dużą ilość ciastek, wlewając całą śmietankę do kawy i zabierając aż 5 kostek cukru.

Wywołało to małe oburzenie i sąsiadki patrzyły na nią zniesmaczone. Pippi nie mogła się również oprzeć smakowicie wyglądającemu


Komentarze

    7 + 8 =