Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Ula Zalewska - charakterystyka • Ten obcy

Jest córką doktora Zalewskiego, ale po śmierci matki wychowują ją ciotki. Na stałe mieszka w Warszawie, do Olszyn przyjeżdża tylko w odwiedziny, do ojca. Jest osobą, która nie lubi być na pierwszym planie, zawsze ukrywa się w cieniu przyjaciółki – Pestki.

Trzynastolatka jest niezwykle skryta i nieśmiała, ale jeżeli na czymś jej zależy potrafi pokonać swoje słabości i stawić czoła nawet najtrudniejszym przeszkodom. Ma duże skłonności do refleksji, lecz nie umie rozmawiać o uczuciach ani problemach. Ula jest lojalna, subtelna i dyskretna – to ją Zenek wybiera na swoją powiernicę.

Dziewczyna ma dobre serce i chętnie pomaga, ale nie lubi być za to wynagradzana. Woli, aby jej czyny zostały w ukryciu. Kocha zwierzęta i umie się nimi opiekować. W grupie trzyma się na uboczu, choć jest dla wszystkich zawsze miła i sympatyczna.

Pojawienie się Zenka w Olszynach zmieniło życie Uli. Połączyło ich nie tylko nieszczęście (oboje stracili matki), ale także podejście do życia. Dziewczynę cieszyło, że to właśnie jej postanowił powierzyć swoje tajemnice. Troszczyła się o jego zdrowie i samopoczucie. Dzięki niemu zrozumiała, że może przebaczyć ojcu. Poznała także, czym jest miłość do drugiego człowieka.