Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Ten obcy - streszczenie

Czwórka przyjaciół – Ula Zalewska, Patrycja „Pestka” Ubyszówna, Julek Miller i Marian Pietrzyk – ma w Olszynach swoje ulubione miejsce zabaw i spotkań - małą wysepkę, która powstała na Młynówce w wyniku ostatniej powodzi. Pewnego dnia chłopcy odkrywają, że ich tajemnicę ktoś poznał – na wyspie są ślady po niedawno palonym ognisku. Przyjaciele umawiają się, że następnego dnia, gdy tylko przestanie padać deszcz, pójdą sprawdzić, kto zajął ich miejsce.

Następnego ranka chłopcy w drodze do spółdzielni odwiedzają Pestkę i Ulę. Ula przygotowuje właśnie śniadanie dla swojego ojca, u którego spędza wakacje. Czytelnik może dostrzec dystans w relacjach ojciec-córka – jego przyczyną jest odejście lekarza od żony i dziecka. Pestka wpadła do Uli, żeby przekazać jej najnowsze wiadomości z wyspy. Pan Zalewski pojechał do szpitala, więc dziewczynki zostały same. W międzyczasie przestało padać. Dzieci mogły w końcu spotkać się na wyspie i sprawdzić, kto chce rozszyfrować ich tajemnicę.

Na wysepce Ula spotkała bezdomnego psa, którego czasem dokarmiała. Kiedy dziewczynki dotarły do polany, okazało się, że ktoś na niej jest. Pestka pobiegła po chłopców, natomiast Ula została i z daleka przyglądała się nieznajomemu chłopcu, który spał na polanie. Siadła naprzeciw niego i czekała aż się obudzi. Chłopiec ocknął się niespodziewanie. Wtedy Ula dostrzegła, że ma on gorączkę, rozpaliła więc ognisko, przygotowała miętę i podała nieznajomemu, żeby wypił. Wtedy pojawili się pozostali.

Zenek Wójcik, bo tak nazywał się nieznajomy, wyjaśnił, że podróżuje autostopem. Zły na siebie, że dał się tak łatwo podejść młodszym dzieciom, powiedział, że już wynosi się z ich wyspy. Julek chciał mu pomóc, natomiast Pestka po naradzie z Ulą i Marianem zaproponowała chłopcu wizytę u lekarza – ojca Uli. Chłopiec kategorycznie


Komentarze

    6 + 2 =    
~ 954724
2023-04-08 12:08:04
Ԝitаm!!!
Βуć możе moϳа wiаdоmоść ϳeѕt zbуt ѕpecуfісznа.
Αlе moϳа ѕtarѕzа siоstrа znаlаzłа tutаϳ wѕрanіаłego mężczyznę i maϳą świеtnу związеk, ale сo zе mną?
Mam 28 lаt, Iѕabellа, z Сzech, znam ϳęzуk аngіеlski równіeż
I... lepіeϳ pоwiеdzieć to od rаzu. Jеstеm bisеkѕuаlny. Νie jeѕtеm zazdrоѕnу o inną kоbietę... zwłаszcza ϳеślі kochаmу ѕię rаzеm.
Ach tаk, gotuϳę bardzо ѕmaсznіeǃ і kocham nіe tylkо gоtоwаć ;))
Ιm prаwdzіwa dziewczуnа i szuka poważnеgo i gorąсego związku...
Ԝ kаżdym rаzie, mоżesz znаleźć móϳ рrоfіl tutaϳ: http://rtherrabu.cf/usr-97459/