Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pestka Ubyszówna - charakterystyka • Ten obcy

Tak naprawdę dziewczynka miała na imię Patrycja, ale w ten sposób zwracała się do niej tylko matka. Podobnie jak Ula,  mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje.

Pestka jest piękną dziewczyną, która zdaje sobie sprawę z tego, że może podobać się kolegom. Jest pewna siebie, ciekawa świata i bardzo odważna i przebojowa. Właściwie jest przeciwieństwem Uli i to właśnie jest podstawą ich przyjaźni – dopełniają się. Jej żywiołowa natura prowadzi zwykle do tego, że to Pestka jest przywódcą podczas wszystkich wspólnych zabaw. Dzięki radości życia i uśmiechowi obecnemu prawie zawsze na twarzy, dziewczynka łatwo zjednuje sobie ludzi.

Z drugiej strony nadal jest dzieckiem, które naiwnie postrzega świat wokół. Zazdrości Uli przywiązania Dunaja, stara się zaimponować Zenkowi, mimo iż ten woli Ulę. Ma żal do przyjaciółki, że to nie nią zainteresował się Nowy. Uwielbia być w centrum. Ma silną osobowość, której nie potrafią złamać byle kłopoty.