Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Wakacje z duchami - Problematyka

„Wakacje z duchami” ukazały się po raz pierwszy w roku 1962 i stanowiły kontynuację przygód trójki sympatycznych urwisów z warszawskiej Woli z książki pod tytułem „Do przerwy 0:1” z roku 1975.

Grupa nastoletnich chłopców spędzała wakacje nad jeziorem u wujostwa jednego z nich. Chłopcy założyli Klub Młodych Detektywów i postanowili sprawdzić wątek duchów straszących na pobliskim zamku. Podejrzanych było coraz więcej. Najpierw Paragon natknął się na brodatego jegomościa, który okazał się jednym z grupy studentów, broniących rozbiórki zamku. Później u Lichoniów zjawił się dziwoląg, który wynajął pokój, a później tajemniczo zniknął. Człowiek ten okazał się być profesorem uniwersytetu, zajmującym się badaniem grot i nietoperzy. Mandżaro natrafił zaś na tajemniczego gościa, który kręcił się w ruinach zamku. Po długich perypetiach okazało się, iż był on oficerem śledczym, tropiącym szajkę złodziei obrazów. Na trop tej szajki wpada też grupa młodych detektywów. Koniec końców cała szajka została złapana, przy niemałym udziale Klubu Młodych Detektywów.