Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Wakacje z duchami - streszczenie

niezadowolony. Nie chciał jej przyjąć do Klubu, jednak w obronie dziewczyny stanął Perełka, któremu Jola się spodobała i ostatecznie została ona przyjęta do Klubu na próbę.

Sierżant Antczak przyszedł wieczorem do obozu studentów. Był pewien, iż to oni straszą w zamku, jednak podczas jego wizyty, na zamku ukazał się duch.

Komendant wraz ze studentami pobiegli na basztę, tymczasem Perełka po zakończeniu swojego występu zaczął zbiegać z wieży. W pewnym momencie potknął się i upadł. Ktoś nieznajomy podniósł go i pociągnął za sobą w podziemia. Człowiek ten zaczął go wypytywać o duchy i o Marsjanina, lecz Perełka niczego mu nie powiedział. Paragon, który czekał na niego na dole zaczął się niepokoić, toteż poszedł go szukać. O fakcie zniknięcia Perełki powiedział napotkanemu studentowi. W podziemiach Paragon natknął się na Perełkę, który nakazał mu uciekać. Paragon powiedział o wszystkim studentom, lecz tajemniczy mężczyzna sam wypuścił Perełkę i nawet obiecał mu lody. Perełka opowiedział o wszystkim przyjacielowi. Tymczasem Jola była już bardzo głodna, a ponieważ dobrze wypełniła swoje zadanie (zajmowała się efektami dźwiękowymi), to chłopcy postanowili ją awansować i przyjąć na pełnoprawnego członka Klubu.


Rozdział VII

Rano chłopcy pogodzili się i każdy opowiedział to, co widział. W ten sposób detektywi uzupełnili swoje wiadomości. Mandżaro nie był zadowolony z przyjęcia Joli do Klubu, ale ostatecznie nic nie mógł na to poradzić.

Do leśniczówki przyszedł komendant. Chciał ponownie obejrzeć pokój Marsjanina. Trociowa powiedziała, że ktoś szukał zaginionego gościa, ale nie potrafiła opisać jego wyglądu. Chłopcy nie powiedzieli komendantowi nic.

Po śniadaniu detektywi rozdzielili między siebie zadania. Perełka miał się zająć Tajemniczym, Jola rozpracowywała szajkę Srebrnej, a Mandżaro


Komentarze

    8 + 6 =