Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Wakacje z duchami - streszczenie

łóżkiem notes i mapkę. W notesie były jakieś numery telefonów, notatki i przepisy kulinarne, za to mapka przedstawiała dokładny plan zamku ze szczególnym uwzględnieniem podziemi. Na mapce było kilka dziwnych oznaczeń, wśród nich dwa symbole nietoperza.

Chłopcy pobiegli do szałasu, gdzie Mandżaro przedstawił im swoją teorię, według której Marsjanin specjalnie zostawił samochód przed domem, specjalnie też poszedł do zamku, by ktoś go tam zauważył. Sam zaś odjechał pociągiem w nieznanym kierunku. Gdy chłopcy pokazali mu mapkę, Mandżaro próbował im wytłumaczyć, że miał też drugą teorię, jednak Paragon naskoczył na niego i urażony Mandżaro wyszedł z szałasu, mówiąc, iż rezygnuje z klubu.


Rozdział V

Paragon wziął wózek i udał się na stację kolejową, by zarobić na prezent dla pani Lichoniowej, wożąc bagaże przyjezdnym.

Na stacji kolejowej spotkał dziewczynę, która usłyszawszy od niego o Klubie Młodych Detektywów, bardzo chciała do niego wstąpić. Paragon początkowo nie chciał się zgodzić, ale później uznał, że dziewczyna może się przydać, toteż obiecał, że zostanie przyjęta, jeśli tylko wykona przeznaczone dla niej zadanie.

Później Paragon zobaczył na stacji Antoniusza, który poprosił go o pomoc. Ponieważ komendant milicji zaczął coś podejrzewać, Antoniusz chciał by chłopcy postraszyli trochę na zamku, wtedy gdy u nich w namiocie będzie komendant. W ten prosty sposób studenci zamierzali odwrócić od siebie uwagę milicji.

Gdy na stację podjechał pociąg Paragon zobaczył wśród oczekujących Malarza, którego już wcześniej spotkał w ruinach. Malarz czekał na dwójkę ludzi: młodą kobietę z ufarbowanymi na srebrno włosami oraz mężczyznę o gorylowatej twarzy. Paragon postanowił działać i podszedł z wózkiem do przybyłych. Przywitał się i nie czekając na pozwolenie, załadował bagaże na wózek. Jak


Komentarze

    4 + 3 =