Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Wakacje z duchami - streszczenie

w korytarzu na Malarza. Udała ,że zabłądziła, jednak mężczyzna był nieufny. W końcu zgodził się wyprowadzić Jolę z tunelu, lecz zawiązał jej oczy.

Perełka znalazł się w korytarzu, w którym był już dzisiejszego dnia, gdy usłyszał zbliżające się kroki, uciekł do groty, gdzie stał brezentowy worek i zadrutował od środka drzwi. Uciekając dotarł do pomieszczenia, gdzie szajka Srebrnej chciała zamurować łup. Perełka włożył rękę w szczelinę i starał się wyciągnąć jej zawartość. Przy okazji skruszył nie całkiem jeszcze zastygły cement. Wydobył metalową rurkę zalutowaną z obu stron. Wziął pakunek i zaczął uciekać. Gdy był już na zewnątrz natknął się na Srebrną i Tyrolczyka. Mężczyzna uderzył go i Perełka stracił przytomność.

Gdy się ocknął stał nad nim Tajemniczy, który jak się okazało był oficerem śledczym milicji. Gdy Perełka powiedział mu o wszystkim, co zaszło, ten popędził w dół za przestępcami. Wówczas Perełka przypomniał sobie o Joli, która przecież została w podziemiach i zaczął jej szukać.

Tymczasem Paragon szukał swoich kolegów. Ponieważ nie było ich w szałasie, udał się nad jezioro. Tam zobaczył skradającego się Tyrolczyka z dziwnym metalowym pakunkiem. Tyrolczyk wsiadł do łódki. Paragon postanowił go śledzić. Tak dotarł za nim na wyspę. Zaobserwował jak Tyrolczyk kopie dziurę, w której zamierza ukryć metalową rurkę. Paragon wpadł na wspaniały pomysł i podczas, gdy mężczyzna był zajęty kopaniem, chłopak ukradł jego łódkę.

Jola szła z Malarzem korytarzami. Pozostawali pod ziemią dłuższą chwilę i dziewczyna zaczęła się niepokoić, tym bardziej, że miała na oczach chustkę. Gdy tylko posłyszała jakieś głosy, wykorzystała moment i zaczęła krzyczeć „ratunku”. Malarz zaczął uciekać. Do korytarza wbiegli tymczasem studenci. Jola powiedziała, by gonili Malarza, a sama została wraz


Komentarze

    7 + 8 =