Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Wakacje z duchami - streszczenie

kryjówki. Wyprosili u Antoniusza, by pożyczył im stroje duchów i wrócili do podziemi. Tam zamiast Marsjanina zobaczyli Tajemniczego. Gdy wyszli już z groty, nagle ich oczom ukazał się Marsjanin.

Chłopcy zaczęli go śledzić. Mężczyzna poszedł do kawiarni. Chłopcy doszli do wniosku, iż należy zawiadomić milicję. Paragon został na miejscu, a Mandżaro pobiegł na komisariat. Ponieważ Mandżaro zbyt długo nie wracał i Marsjanin szykował się do wyjścia, toteż Paragon musiał go jakoś zatrzymać. Udał więc omdlenie. Gdy przyszedł Mandżaro wraz z komendantem, chłopak oczywiście natychmiast wyzdrowiał. Komendant wylegitymował Marsjanina i okazało się, iż jest on profesorem uniwersytetu z Wrocławia, a w podziemiach zajmował się badaniami z zakresu zoologii.  Chłopcom zrobiło się głupio. Komendant przepraszał Marsjanina, a ten ubawiony, że został wzięty za przestępcę, zaprosił chłopców, by następnego dnia towarzyszyli mu w grocie, ponieważ będzie obrączkował nietoperze.

Tymczasem Jola zjadła drugie śniadanie i zapytała mamę, co to są drogocenne płótna. Mama powiedziała jej, że tak się czasem mówi o obrazach. Pani Raduńska wspomniała, iż we Wrocławiu zrabowano właśnie kilka takich bezcennych płócien flamandzkich. Jola postanowiła naradzić się z resztą grupy. Spotkała Perełkę. Postanowili razem iść do miejsca, gdzie jest zejście do podziemi. Zastali tam Srebrną. Po chwili z podziemi wyszedł Tyrolczyk i poszedł szukać cementu. Był w złym humorze.

Detektywi postanowili okrążyć z dwóch stron pozostałego w podziemiach Malarza. Zanim się rozdzielili, Perełka powiedział Joli, że mu się bardzo podoba. Jola także polubiła Perełkę.


Rozdział IX

Jola była sama w tunelu i zaczęła się bać, jednak otuchy dodawał jej fakt, że od strony baszty idzie Perełka, który na nią liczy. W pewnym momencie natknęła się


Komentarze

    6 + 7 =