Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Wakacje z duchami - streszczenie

i Paragon zamierzali udać się do podziemi i poszukać Marsjanina.

Jola najpierw udała się na plebanię i rozmawiała z gospodynią, a potem śledziła Srebrną i jej przyjaciół. Podsłuchała ich rozmowę, z której wywnioskowała, iż zamierzają oni ukryć coś w podziemiach zamku. Były to jakieś stare płótna i miejsce ich ukrycia miało być suche. Później śledziła całą trójkę i widziała jak mężczyźni odwalają ciężkie głazy a potem schodzą w dół nowym zejściem do podziemi. Srebrna zaś została przy wlocie, by go pilnować.

Perełka cały dzień kręcił się i szukał Tajemniczego. W końcu postanowił zejść do podziemi i poszukać tam, gdzie widział go wczoraj. Zamiast tego natrafił na małe drzwiczki i komnatę, w której znalazł brezentowy worek, a w nim cement i gips. Domyślił się, że to ten sam worek, który widział Paragon. Później ukrył się, bo słyszał zbliżające się kroki. Z ukrycia zaobserwował, jak Malarz i jego kolega o gorylowatej twarzy sprzeczają się oraz zabierają worek.
Gdy opuścił podziemia zobaczył Tajemniczego. Chciał z nim iść na lody, jednak mężczyzna nie miał czasu. Powiedział, że już wszystko wie. Do studentów wrócił ich profesor, który załatwił wstrzymanie prac rozbiórkowych. Dalsze straszenie na zamku nie było więc już potrzebne.

Mandżaro i Paragon postanowili zejść do podziemi i kierować się po znakach. Zamierzali dojść do miejsca, gdzie na mapie były narysowane dwa nietoperze. Gdy się tam znaleźli, chcieli zawrócić, jednak tego nie zrobili i tak odkryli miejsce, gdzie przebywał Marsjanin. Siedział on nad podziemnym strumykiem i dłubał młotkiem w skale. W pewnym momencie Marsjanin zorientował się, iż ktoś go obserwuje. Chłopcy przestraszyli się i uciekli.


Rozdział VIII

Mandżaro i Paragon postanowili wrócić do groty w przebraniu duchów i w ten sposób wypłoszyć Marsjanina z jego


Komentarze

    10 + 8 =