Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Piotruś Pan - charakterystyka • Przygody Piotrusia Pana

Piotruś Pan – mieszka w Nibylandii, gdzie dowodzi grupą chłopców, którzy wypadli z wózka i nikt się po nich nie zgłosił. Nie chce nigdy dorosnąć, chodzić do szkoły i pracować, nie chce być mężczyzną. Gdy któryś z chłopców, mieszkających w Nibylandii, dorasta, Piotruś nakazuje mu odejść, gdyż jest to niezgodne z regulaminem.

Według legend Piotruś Pan towarzyszy dzieciom w trudnych chwilach. Odprowadza je, gdy umierają. Nibylandia zaś leży w głowie każdego dziecka.

Piotruś Pan jest chłopcem, który potrafi latać i jest bardzo odważny. W Nibylandii mieszka wśród wróżek. Potrafi grać na fujarce. Jest niezwykle przemądrzały i pięknie się śmieje. Nie wie co to są pocałunki. Nie ma matki i twierdzi, że jej nie potrzebuje. Nie zna żadnych bajek. Nie odczuwa upływu czasu i łatwo zapomina o minionych sprawach.

Zaprzyjaźnia się z Wendy, którą zabiera do Nibylandii, a po jej powrocie do domu odwiedza ją co roku (chyba, że zapomni) i zabiera ją na tydzień do siebie, by pomogła mu w wiosennych porządkach. Traktuje ją jak matkę. Nie zauważa, że Wendy dorasta. Gdy Wendy wychodzi za mąż i rodzi córkę, Piotruś zabiera małą Jankę do siebie, by pomogła mu w sprzątaniu, tak jak kiedyś jej matka.