Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

się coś, co na zawsze zmieniło losy dzieci.

Rozdział XI – Bajka Wendy
   
Zanim to jednak nastąpiło, Wendy jak zawsze opowiedziała chłopcom bajkę na dobranoc. Była to opowieść o tym, jak ona, Janek i Michał znaleźli się w Nibylandii, jak zostawili mamusię i tatusia daleko, i o tym, że pani Darling kocha ich tak bardzo, że na pewno zawsze otwiera okno w ich dziecięcej sypialni, by mogły powrócić, kiedy tylko zechcą.
   
Piotruś bardzo nie lubił tej bajki, twierdził, że matki wcale takie nie są i że jego mama zamknęła już dawno okno i przestała wierzyć, ze jej synek wróci.
   
Wendy przerażona, że to samo może spotkać również ją i jej braci, postanowiła czym prędzej udać się w drogę powrotną. Chłopcy na początku nie chcieli się na to zgodzić i zatrzymać swoją „mamę” siłą, jednak Wendy wytłumaczyła im, że porozmawia z rodzicami i również cała siódemka będzie mogła z nimi zamieszkać. Uradowane dzieci zaczęły się pakować i tylko Piotruś stanowczo odmówił podróży, ponieważ, jak wiadomo, był chłopcem, który nigdy nie chce dorosnąć, a mieszkając u Darlingów, musiałby w końcu to zrobić. Nakazał Dzwoneczkowi towarzyszyć im w drodze i pozostał sam w podziemnym domku.

Rozdział XII – Dzieci zostały porwane
   
Tymczasem nad ziemią doszło do bitwy między piratami i czerwonoskórymi. Kapitan Hak i załoga jego statku zaatakowali z zaskoczenia, nie przestrzegając reguł uczciwej walki, przez co doszło do rozlewu krwi w szczepie Pikaninów. Następnie piraci zaczęli podsłuchiwać, co dzieje się w podziemnym domku i z satysfakcją odkryli, że dzieci (które już wcześniej usłyszały odgłosy bitwy) są przekonane, że wygrali ich sprzymierzeńcy, do czego przekonał ich odgłos tam – tamu, uderzanego zawsze przy zwycięstwie (tak naprawdę to Plama dawał sygnał, by zmylić chłopców i Wendy.

Rozdział XIII


Komentarze

    6 + 9 =