Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

niej swoją matkę. Potem kapitan zauważył, że nie ma nigdzie czerwonoskórej księżniczki i jego podwładni wyjaśnili, że sam kazał puścić ją wolno. Kiedy zaprzeczał, Piotruś znowu przemówił jego głosem i przeraziło to Haka, bo myślał, że to duch. Niestety zabawa chłopca nie trwała długo, bo przez przypadek wyjawił kim jest i doszło do walki między piratami a chłopcami, w wyniku której Pan został ranny. Hak został jednak zmuszony do ucieczki, ponieważ jak zwykle gonił go krokodyl. Chłopcy znaleźli natomiast łódkę, nie mogli znaleźć natomiast Piotrusia i Wendy i odpłynęli, myśląc, że tamci bezpiecznie wrócili do domu. Ta dwójka jednak z wielkim wysiłkiem dostała się na Skałę. Woda zaczęła wzbierać i Piotruś zasmucony odkrył, że czeka ich śmierć. Nie mogli płynąć, ponieważ byli osłabieni, ale na szczęście obok skały przepływał stary latawiec i Piotruś, przywiązawszy do niego Wendy odesłał ją do domu, sam pozostając na skale i czekając na śmierć. 

Rozdział IX – Niby - Ptak
   
Udało mu się jednak ocaleć, ponieważ z pomocą przybył Niby – Ptak, podróżujący po wodzie w swoim gnieździe, które ofiarował chłopcu. Okazało się jednak, że w środku gniazda znajdowały się dwa jajka, więc Piotruś włożył je do kapelusza Janka, który miał przy sobie i odpłynął w stronę lądu, po czym oddał ptakowi jego własność.

Rozdział X – Szczęśliwa rodzina
   
Od czasu wydarzeń na lagunie, czerwonoskórzy stali się wielkimi sprzymierzeńcami Piotrusia i reszty. Czuwali przy ich podziemnym domku przez cały czas z obawy na atak i zemstę piratów. Traktowali również Piotrusia jak bóstwo, nazywając go Wielkim Białym Ojcem, co mu się bardzo podobało. Także w domku zaczęto traktować go jak ojca rodziny i musiał razem z Wendy opiekować się resztą chłopców.
   
Pewnej nocy (nazwanej przez chłopców Nocą nad Nocami) wydarzyło


Komentarze

    4 + 2 =