Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

domek specjalnie dla niej, a do budowy wkrótce przyłączyli się Janek z Michałem. Kiedy budowa dobiegła końca, cała gromadka zapukała do drzwi domku i poprosiła gospodynię, by została ich matką. Wendy zgodziła się chętnie i niedługo potem ułożyła wszystkich chłopców do snu, opowiadając im bajkę o Kopciuszku.

Rozdział VII – Podziemny dom
   
Piotruś zrobił dla Wendy i jej braci osobne wejścia do podziemnego domu. Było to miejsce niezwykłe, gdzie w podłodze można było łowić ryby, a na środku pokoju wyrastało drzewo służące jako stół. Swój apartament miała tam również Dzwoneczek.
   
Wendy troskliwie opiekowała się chłopcami i domem, przygotowywała im posiłki, cerowała ubrania, dbała nawet o to, by jej bracia nie zapomnieli o rodzinnym domu, robiła im więc testy sprawdzające wiedzę na temat rodziców.
   
Najważniejszym elementem życia Piotrusia i spółki były przygody. Narrator nie mógł podjąć decyzji, która historia wydaje się najciekawsza do opowiedzenia czytelnikom, postanowił ciągnął los i padło na historię związaną z laguną syren.

Rozdział VIII – Laguna syren
   
Dzieci spędzały czas na lagunie wśród syren, które jednak unikały ich towarzystwa (nie lubiły szczególnie Wendy, za to nie przeszkadzała im obecność Piotrusia.
   
Gdy pewnego dnia wszyscy chłopcy wylegiwali się na Skale Rozbitka, a Wendy jak zawsze cerowała ich pończochy, zaskoczyli ich piraci. Dzieci zdążyły ukryć się pod wodą, a Piotruś i Wendy podsłuchiwali rozmowę nieprzyjaciela. Okazało się, że to Plama i Twardy Hrabia przywieźli na Skałę Tygrysią Lilię, by ją tam porzucić i skazać na śmierć. Z pomocą księżniczce przyszedł Piotruś, który naśladując głoś kapitana Haka, kazał puścić ją wolno, a zdziwieni piraci wykonali rozkaz. Wtedy zjawił się prawdziwy Hak i zaczęli planować porwanie Wendy, by uczynić z


Komentarze

    10 + 7 =