Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

na powrót do domu), których przywódcą jest Piotruś Pan; grupę piratów na czele z Kapitanem Jakubem Hakiem, który zamiast prawej ręki ma hak, bo nasz bohater obciął mu dłoń i rzucił na pożarcie krokodylowi (od tej pory krokodyl ściga Haka, by pożreć resztę jego ciała, jednak kapitan zawsze słyszy, gdy tamten się zbliża – bo połknął tykający budzik – i udaje mu się uciec); szczep czerwonoskórych Pikaninów z księżniczką Tygrysią Lilią; a także całe mnóstwo dzikich zwierząt. Wszystkie te grupy od zawsze walczyły ze sobą.
   
Zagubionych chłopców było sześciu (Milczek – wieczny pechowiec, który zawsze zjawia się za późno, jest głupiutki i naiwny; Stalówka; Drobinka – największy chwalipięta; psotnik Kędziorek oraz Bliźniaki). Mają swój domek pod ziemią, do której prowadzi siedem wejść znajdujących się w dziuplach siedmiu drzew.
   
Tego wieczoru, gdy Piotruś zmierzał z dziećmi ku wyspie wydarzyły się rzeczy tragiczne: najpierw kapitan Hak odkrył kryjówkę zagubionych chłopców i postanowił zastawić na nich pułapkę, a chwilę potem łatwowierny Milczek, który tym razem zjawił się pierwszy z wszystkich, namówiony przez podstępnego Dzwoneczka, wycelował do nadlatującej Wendy z łuku i trafił dziewczynkę w serce, z zadowoleniem myśląc, że to Piotruś wydał ten rozkaz i jemu udało się go wykonać. 

Rozdział VI – Mały domek
   
Przerażeni chłopcy odkryli jednak, że ich przywódca wcale nie chciał śmierci dziewczynki, wręcz przeciwnie, oczekiwał, że Wendy zgodzi się być dla nich wszystkich matką.
   
Po przybyciu Piotrusia, skruszony Milczek wyjawił mu prawdę o swym czynie. Piotruś chciał zadać mu cios strzałą, którą zranił Wendy, jednak okazało się, że dziewczynka wcale nie umarła, a ów strzała trafiła nie w serce, a w guzik z żołędzia podarowany jej przez Piotrusia. Chłopcy postanowili wybudować


Komentarze

    1 + 3 =