Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

przyznał się jej także, że zakradał się pod dom Darlingów, by słuchać bajek opowiadanych przez mamę dzieci. Na wieść, że Wendy również zna mnóstwo bajek, postanowił za wszelką cenę zabrać ją do swojej krainy. Na początku dziewczynka nie chciała się zgodzić, jednak w końcu uległa i zastrzegła, że muszą zabrać także Janka i Michała. Piotruś obsypał wszystkich pyłem ze skrzydeł wróżki, by mogli fruwać i wymknęli się przez okno pokoju dziecinnego w podróż do Nibylandii, zanim zaalarmowani przez Nanę państwo Darling przybyli na ratunek. 

Rozdział IV - Przelot
   
Bardzo długo trwała podróż dzieci między miastami i morzami. W podróży tej Piotruś uczył swoich przyjaciół nowych technik latania, ale też zdobywania jedzenia (wydzierano je ptakom, co nie podobało się Wendy). Dzieci posłusznie frunęły za Piotrusiem. Obawiając się, że gdyby je teraz opuścił, nie wiedzieliby, jak wrócić do domu.
   
Gdy zbliżyli się do Nibylandii (znanej im do tej pory wyłącznie z własnych snów i wyobrażeń) najpierw ogarnęła ich radość i euforia, a zaraz potem przerażenie, bo wyspa okazała się równie niebezpieczna jak piękna. Piotruś wyznał im również, że przez blask Dzwoneczka zostali zauważeni przez piratów, którzy szykują się do zaatakowania ich pociskiem z armaty. Ukryli więc wróżkę w czapce i powierzyli opiece Wendy. Było jednak za późno i armatni wystrzał wyrzucił ich w różne strony. Wendy pozostawiona w towarzystwie Dzwoneczka, nie zdawała sobie sprawy z zazdrości wróżki o Piotrusia i zamiaru zabicia dziewczynki. Bezwiednie udała się w ślad za frunącą obok towarzyszką.

Rozdział V – Wyspa staje się prawdziwa
   
W tym rozdziale autor przybliżył nam mieszkańców Nibylandii i ich zwyczaje. Mamy więc zagubionych chłopców (czyli takich, którzy kiedyś wypadli z dziecięcego wózka i stracili szansę


Komentarze

    1 + 1 =