Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

zmieniało, ponieważ chłopiec bał się ciemności i siostrzyczka straszyła go wymyśloną przez siebie kózką, która tupie kopytkami i chce skrzywdzić Tony’ego.
   
Pewnego razu Tony oświadczył, że zamierza zostać w parku „po dzwonku” (czyli po zamknięciu), by uczestniczyć w balu wróżek. Zachwycona dzielnością brata Maimie, wypytywała go każdego dnia, czy właśnie dzisiaj zamierza spełnić swój plan. Chłopiec unikał jednak realizacji celu, aż w końcu z nadejściem zimy nadarzyła się okazja do spędzenia nocy wśród wróżek. Dzieci uknuły plan, chciały zmylić opiekunkę i Tony miał schować się za studnią. Jednak zamiast to uczynić, pozostawił siostrę za sobą i czym prędzej wybiegł za bramę. Rozczarowana Maimie zdecydowała się zostać zamiast niego. Kiedy wszystkie bramy zostały szczelnie zamknięte, rośliny zaczęły budzić się do życia. Drzewa odbywały spacery wzdłuż Drogi dla Maleństw (Maimie zaoferowała pomoc tym, które były wiotkie i słabe), kwiaty wychodziły z klombów itp. Wszyscy ostrzegali ją jednak, by za nic w świecie nie zbliżała się do wróżek, bo mogą one, rozwścieczone obecnością człowieka w Ogrodach po zmroku, nawet zabić dziewczynkę. Maimie nie zważała na ich przestrogi i pobiegła w stronę, gdzie odbywał się bal. Poznawszy wcześniej historię Księcia Świątecznych Stokrotek, którego serce nie chce pokochać żadnej dziewicy i jest nieczułe na piękno dam, chciała na własne oczy zobaczyć, czy to prawda. Po drodze natknęła się na małą wróżkę imieniem Brownie, która była prosta dziewczyną, chcącą jednak rozkochać w sobie księcia. Maimie dodała jej otuchy i zapewniła, że na pewno się uda, po czym ukryła się w zaroślach, skąd obserwowała bal wróżek. Tak jak przypuszczała, nietknięte żarem miłości od lat serce księcia na widok Brownie zabiło mocniej i uszczęśliwiony książę poślubił dziewczynę.


Komentarze

    1 + 2 =