Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

elementem jest urządzanie przez królową wróżek co jakiś czas balu zaraz po opuszczeniu Ogrodów przez ostatniego człowieka. Zabawa trwa zwykle do samego rana, wszyscy tańczą do muzyki wygrywanej na fujarce przez Piotrusia.
   
Pewnego dnia królowa postanowiła odwdzięczyć się chłopcu i obiecała mu spełnienie dwóch życzeń. Piotruś długo nie zastanawiał się, wiedział bowiem dokładnie, czego chce i o czym od zawsze marzył. Pozostawił jedno życzenie na później i poprosił królową, by pozwoliła mu odwiedzić matkę. Wróżki były niezadowolone z takiego obrotu sprawy, przypuszczając, że mogą więcej Piotrusia nie zobaczyć, jednak musiały życzenie spełnić i obdarzając go umiejętnością latania, odesłały do domu rodzinnego. Jak Piotruś przeczuwał, matka zostawiła dla niego otwarte okno (robiła to co dzień w nadziei, że on kiedyś wróci), więc bez problemu dostał się do środka. Spędził kilka chwil wpatrując się w śpiącą matkę, przygrywając na flecie kołysankę specjalnie dla niej, mierząc swoje stare ubrania, po czym stwierdził, że niedługo powróci na stałe do domu i udał się z powrotem do Ogrodów Kensingstońskich.
   
Kiedy po wielu pożegnaniach i przygotowaniach do ostatniej podróży, wypowiedział drugie życzenie, by już na zawsze zostać przy matce, okazało się za późno, ponieważ okno zostało zakratowane, a miejsce Piotrusia przy boku mamy zajęło inne dziecko. Chłopiec został więc wśród swoich ptasich przyjaciół i już nigdy nie ujrzał domu.


Rozdział V – Mały Domek

W przedostatnim rozdziale „Przygód Piotrusia Pana” mamy opowieść o małej Maimie Mannering i jej braciszku Tonym, którzy każdego dnia przychodzili do parku ze swoją opiekunką.  Maimie bardzo podziwiała Tony’ego za jego odwagę i za to, że zawsze był przywódcą zabaw, była w niego wpatrzona jak w obrazek. Jednakże wieczorami to się


Komentarze

    7 + 10 =