Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

jeszcze z czasów, kiedy przebywał wśród ludzi i obmyślił plan wydostania się z wyspy. Prosząc o pomoc Salomona, podarował mu kawałeczek pieniądza (wartości funta), dzięki czemu zyskał jego wsparcie. Zwołano walne zgromadzenie wszystkich drozdów, ponieważ one to budowały najlepsze gniazda z wszystkich ptaków (wypełniane szczelnie gliną). Mimo sporów i braku zaufania z ich strony i tym razem udało się Piotrusiowi przekonać je do zbudowania łódki dla niego, ponieważ obiecał codzienną wypłatę dla każdego równą 6 pensów. Kiedy budowa dobiegła końca, Piotruś wyruszył w swoją pierwszą wyprawę po jeziorze i dotarł do jego brzegów z drugiej strony mostu, czyli już w Ogrodach. Po przekonaniu całej gromady wróżek, początkowo wrogo nastawionych, iż nie jest prawdziwym człowiekiem, pozwolono Piotrusiowi bawić się na terenie Ogrodów, pod warunkiem, że nikt z ludzi nigdy go nie zobaczy, na co Piotruś się zgodził. I od tej pory każdego wieczora i każdej nocy spędzał czas na zabawach w Ogrodach. I mimo iż o tym, jak się bawią inne dzieci, wiedział tylko z opowiadań ptaków i nie zawsze były to rzetelne informacje, Piotruś był bardzo szczęśliwy.

Rozdział IV – Czas po Zamknięciu Bram

Początek rozdziału jest opowieścią o życiu wróżek, ich codzienności, zachowaniach, kostiumach itp. Wróżki pojawiają się wszędzie tam, gdzie są dzieci, i dopóki one nie dorosną, wiedzą o istnieniu małych towarzyszów, a nawet do pewnego czasu mówią ich językiem (dziecinne wymawianie głosek, które podobno w języku wróżek można tłumaczyć na pełne zdania). Wróżki potrafią świetnie ukryć się przed ludźmi, a ich kamuflażem jest najczęściej kostium przypominający kwiaty. Robiąc codziennie wiele rzeczy naraz, żadnej z nich nie doprowadzają do końca, co sprawia, że tak naprawdę nie robią nic pożytecznego. Jedynym stałym


Komentarze

    7 + 10 =