Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

nabrać wody do dziubka, ale wszystkie tylko przed nim uciekały. Zrozpaczony chłopiec udał się na Ptasią Wyspę, na której na świat przychodziły wszystkie dzieci. Wykluwały się jako pisklęta i były transportowane do zamawiających je rodziców. Piotruś znalazł najmądrzejszego ze wszystkich ptaków na wyspie kruka Salomona Krakacza i opowiedział mu swoją historię. Kruk wyjaśnił mu, że nigdy już nie będzie ptakiem i nigdy do końca człowiekiem oraz, że do końca życia będzie musiał pozostać na Ptasiej Wyspie, ponieważ poznając prawdę o sobie utracił umiejętność latania.
   
Piotruś stał się atrakcją całej wyspy, wszystkie ptaki naigrawały się z niego, ponieważ różnił się od nich w zachowaniu i wyglądzie. Salomon za to nauczył go jak sobie radzić w świecie i Piotruś bardzo szybko przystosował się do nowego trybu życia – pomagał sklecać gniazda, leczył chore pisklątka i cieszył się każdym dniem na wzór swoich skrzydlatych przyjaciół, które zawsze mają radość w sercu i śpiewają przez cały dzień. Bardzo chciał też dostać się do Ogrodów, by móc bawić się z innymi dziećmi, jednak nie umiał pływać i było to niemożliwe. Nawet kiedy pewnego dnia na wyspę przyfrunął latawiec i Piotruś chciał dolecieć do Parku chwytając się jego ogona, próba nie powiodła się i tonący chłopiec uratowany przez parę łabędzi wylądował znów na wyspie.

Rozdział III – Gniazdo drozda

Marzenie Piotrusia o odbyciu podróży do Parku Leśnego spełniło się dzięki poecie Shelleyowi, który gardząc dobrami materialnymi, zrobił łódkę z banknotu 10 – funtowego i puścił wodą. Stateczek dopłynął do Ptasiej Wyspy i przyprawił o kłopot nie tylko Salomona, ale i resztę ptaków zwołanych na Wielką Radę w sprawie dziwnej przesyłki. W końcu, nie wiedząc co z nią zrobić, oddano banknot do zabawy Piotrusiowi, który znał wartość pieniądza


Komentarze

    6 + 4 =