Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Piotrusia Pana - streszczenie

oneczek.
   
Parę lat później chłopcy przeistoczyli się w dorosłych mężczyzn na stanowiskach, a Wendy wyszła za mąż i urodziła córkę imieniem Janka. Opowiadała jej o Piotrusiu i o Nibylandii i jej córka także chciała poznać chłopca.
   
Pewnej nocy, kiedy Wendy siedziała przy kominku, zjawił się Piotruś, jak zwykle chcąc ją zabrać jak co roku do siebie. Z przerażeniem odkrył jednak, że jego przyjaciółka przestała być dziewczynką. Postanowił więc odlecieć razem z Janką i od tej pory, tygodniowe coroczne wyprawy do Nibylandii z Piotrusiem były przekazywane z pokolenia na pokolenie przez kolejne córki, wnuczki i prawnuczki Wendy.

CZĘŚĆ DRUGA – PIOTRUŚ PAN W OGRODACH KENSINGSTOŃSKICH 
 
Rozdział I – Wielkie zwiedzanie Ogrodów
Ta część rozpoczęła się od opisu Ogrodów Kensingstońkich, gdzie wydarzyło się wszystko to, co miało miejsce przed spotkaniem Piotrusia z Wendy.
   
Mamy więc tu Gaj Figowy,  którym bawią się dobrze wychowane dzieci (nazywane „figami”, ponieważ nie potrafią się bawić normalnie, bo nie chcą się pobrudzić i są ciągle pilnowane przez rodziców, uważanych za ważne FIG-ury i niańki), Szeroką Drogę, drzewo Cecco Helwetta, budkę Marmuduka Perry’ego, Garb, gdzie odbywają się gonitwy, Drogę dla Maleństw, a przede wszystkim Okrągły Staw, gdzie puszcza się stateczki z patyków (o niebo lepsze od takich kupionych w sklepie) oraz Serpentyna, czyli jezioro prowadzące prosto na Ptasią Wyspę i przedzielone mostem, za którym kończy się Park i gdzie z ludzi ma wstęp tylko Piotruś Pan.

Rozdział II – Piotruś Pan
   
Tu zaczyna się historia Piotrusia, który mając siedem dni, opuścił dom rodzinny, wylatując przez okno, ponieważ był przekonany, że nadal jest ptaszkiem. Gdy znalazł się w Ogrodach Kensingstońskich, chciał zapytać wróżek, co jest nie tak z jego fizjonomią, dlaczego nie może


Komentarze

    2 + 9 =