Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kubuś Puchatek - streszczenie

odwróciła na chwilę głowę i wtedy Królik porwał kangurka, a Prosiaczek wskoczył do torby. Mama myśląc, że dziecko posłusznie zgadza się na powrót do domu pożegnała się i wielkimi susami skierowała się w stronę swojej chatki. W domu zorientowała się, że to nie jest jej dziecko, jednak pewna, że Krzyś nie pozwoli skrzywdzic Maleństwa potraktowała całe zajście, jako żart ze strony nowych znajomych i udawała, że Prosiaczek jest jej dzieckiem. Tak więc mały zawadiaka dostał łyżkę tranu, został także po raz pierwszy w życiu wykąpany i z tego względu zmienił kolor. W końcu rozległo się pukanie do drzwi. Do domu wszedł Krzysio i uspokoił Mamę- Kangurzycę, że Maleństwo bawi się z Królikiem. Prosiaczek skorzystał z okazji i uciekł przez szparę w drzwiach. Mama z Maleństwem oczywiście pozostali w Lesie i zaprzyjaźnili się z pozostałymi lokatorami.

Rozdział 8, w którym Krzyś staje na czele Przyprawy do bieguna północnego.

   Pewnego dnia Krzyś oznajmił Puchatkowi, że wyruszają na wyprawę, aby odkryc biegun północny i poprosił, żeby wszystkich zawiadomił. Najpierw Puchatek spotkał Królika. Nie pamiętał już, co mają odkrywac, więc przekazał jedynie, że idą na Przyprawę z Krzysiem i żeby Królik zawiadomił resztę. Niedługo potem wszyscy przyjaciele zebrali się na skraju lasu gotowi do drogi. Przodem szedł Krzyś z Królikiem, za nimi Puchatek z Prosiaczkiem, następnie Mama- Kangurzyca z Maleństwem i Sowa, a za nimi Kłapouchy i przyjaciele Królika. Po chwili wędrówki Krzyś stwierdził, że zbliżają się do Niebezpiecznego Miejsca i poprosił o ciszę, ponieważ mogą wpaśc w jakąś zasadzkę. Gdy niebezpieczeństwo minęło zarządzono przerwę. Kłapouchy, jako jedyny nie zabrał ze sobą prowiantu, ale w końcu i dla niego coś się znalazło. Wszyscy wesoło rozmawiali, a Maleństwo po raz pierwszy myło sięKomentarze

    3 + 5 =    
~ Lukis538x_
2023-01-19 15:35:06
Fajne streszczenie mnie się podoba tylko że jest problem żeby otworzyć następna stronę albo jej nie ma ja nie wiem.
~ 123805
2022-04-11 17:40:50
Bardzo przydatne. Wzbudza szacunek.