Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kubuś Puchatek - streszczenie

w ręce poczuł się bardzo dumny, że jest tak zapobiegawczy. W jednej chwili wyjadł cały miodek z garnuszka i zaczął się zastanawiac, gdzie właściwie zmierzał. Nagle przypomniał sobie o urodzinach osiołka i o prezencie, jakim był miód. Pomyślał, że w takim razie podaruje sam garnuszek, ale najpierw uda się do Sowy, aby napisała na nim życzenia.
    Prosiaczek niósł przed sobą balonik, niestety nic przez niego nie widział i potknął się o jakiś wystający konar, a balonik pękł. Zrobiło mu się bardzo przykro, ale postanowił przynajmniej złożyc Kłapouchemu życzenia. Gdy dotarł na miejsce opowiedział osiołkowi całą historię. Nadszedł także Puchatek. Garnuszek w sam raz nadawał się, aby coś do niego włożyc. Tym czymś okazał się pęknięty balonik. Kłapouchy na przemian wkładał balonik do środka i wyjmował i sprawiało mu to ogromną radośc.

Rozdział 7, w którym Mama- Kangurzyca z Maleństwem przybywają do Lasu i Prosiaczek bierze kąpiel

   Do Stumilowego Lasu wprowadzili się nowi lokatorzy: Mama-Kangurzyca i Maleństwo. Królik był bardzo niezadowolony z tej wiadomości. Obmyślił więc plan, w jaki sposób pozbyc się intruzów. Namówił Puchatka i Prosiaczka, aby porwac Maleństwo i oddac w ręce matki dopiero, gdy ta obieca, że wyprowadzi się z Lasu. Zadaniem Puchatka było odwrócenie uwagi Kangurzycy, z kolei Prosiaczek miał wskoczyc do torby zamiast Maleństwa. Na koniec miał zostac przedstawiony Mamie warunek. Przyjaciele postanowili nie zwlekac dłużej i od razu wybrali się do domu Kangurzycy. Puchatek zaczął deklamowac Mamie-Kangurzycy wiersz, który właśnie ułożył. Ta słuchała go z zaciekawieniem, jednak ani na chwilę nie spuszczała oka z małego kangurka, który bawił się wesoło. Zniecierpliwiony Królik wskazał wreszcie na drzewo z pytaniem, co za ptak na nim siedzi. Mama po raz pierwszyKomentarze

    10 + 5 =    
~ Lukis538x_
2023-01-19 15:35:06
Fajne streszczenie mnie się podoba tylko że jest problem żeby otworzyć następna stronę albo jej nie ma ja nie wiem.
~ 123805
2022-04-11 17:40:50
Bardzo przydatne. Wzbudza szacunek.