Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kubuś Puchatek - streszczenie

potrafiła pisac był Krzyś. Zwierzęta poprosiły chłopca o pomoc. Ten napisał na drzwiach Sowy ogłoszenie tuż obok dzwonka z chwościkiem. Puchatek przyglądał się chwilę i odkrył, że ów chwościk to właśnie ogon Kłapouchego. Sowa wyjaśniła, że znalazła go w Lesie, a nie wiedząc do kogo należy powiesiła go na drzwiach. Osiołek był bardzo zadowolony z odnalezienia ogona i dumnie spacerował po Stumilowym Lesie.

Rozdział 5, w którym Prosiaczek spotyka słonia

   Pewnego dnia Krzyś oznajmił Prosiaczkowi i Puchatkowi, iż widział słonia. Prosiaczek od razu krzyknął, że on też widział takiego stwora. Podobnie Puchatek. Tak naprawdę wcale nie wiedzieli nawet, jak taki słoń wygląda. Wracając do domu Puchatek obmyślał plan, dzięki któremu złapie olbrzyma. Pomóc miał mu Prosiaczek. Przyjaciele postanowili wykopac wielki dół na środku ścieżki, którą będzie przechodził słoń. Problem polegał jednak na tym, że nie mieli pojęcia którędy tajemniczy stwór chadza. Kolejna sprawa dotyczyła przynęty, która miała się znajdowac na samym dnie. Prosiaczek proponował umieścic tam żołędzie, Puchatek obstawał za miodem. Ostatecznie zdecydowano przyjąc pomysł Kubusia. Przyjaciele postanowili podzielic pracę: zadaniem Prosiaczka było wykopanie dołu, z kolei zadaniem Kubusia było dostarczenie miodku. Puchatek udał się więc do chatki, zdjął z półki garnek i zanim zaniósł go na miejsce trochę z niego podjadł smakołyku. Puchatek umówił się z Prosiaczkiem, że wrócą o szóstej rano w miejsce pułapki i sprawdzą, ile słoni w nią się złapało.
   Nastał wieczór i Kubuś położył się spac. Nad ranem przebudził się i miał ogromną ochotę na miodek. Niestety w spiżarni nie było już ani kropli. Miś przypomniał sobie, że wieczorem zaniósł ostatni garnuszek do Głębokiego Dołu. Udał się więc szybko w kierunku pułapki. Na miejscuKomentarze

    10 + 10 =    
~ Lukis538x_
2023-01-19 15:35:06
Fajne streszczenie mnie się podoba tylko że jest problem żeby otworzyć następna stronę albo jej nie ma ja nie wiem.
~ 123805
2022-04-11 17:40:50
Bardzo przydatne. Wzbudza szacunek.