Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Jekaterina Aleksandrowna Lewina (Kitty) - charakterystyka • Anna Karenina


Z domu Szczerbacka. Siostra Dolly i Natalii, młoda, piękna i wrażliwa dziewczyna, wstąpiła na salony w wieku 17 lat. Adorowana przez Wrońskiego i Lewina, zakochuje się w tym pierwszym, ale wkrótce odkrywa, że on jednak nie darzy jej uczuciem, ponieważ kocha Annę Kareninę. Wcześniej odrzuciła oświadczyny Lewina.

Dziewczyna załamuje się z powodu nieszczęśliwej miłości i wyrzutów sumienia, że nie przyjęła oświadczyn właściwego człowieka. Zapada na zdrowiu, więc razem z matką udaje się do uzdrowiska w Niemczech. Tam poznaje brata Lewina, Mikołaja. Po powrocie do Rosji dzięki działaniom Dolly i Stiwy spotyka Lewina na przyjęciu. Ponieważ ten wciąż ją kocha, oświadcza się jej ponownie, a ona przyjmuje go i wkrótce zostaje jego żoną.

Zamieszkuje z nim na wsi i wiedzie szczęśliwy żywot u boku męża. Towarzyszy mu, kiedy udaje się do swego umierającego brata. Kiedy odkrywa, że jest w ciąży, jedzie z mężem do Moskwy. Rodzi mu syna. Niepokoi się, kiedy zauważa, że jej mąż jest ponury i próbuje dowiedzieć się, co go trapi. Kitty, chociaż jest młodą i niedoświadczoną dziewczyną, posiada wielkie serce i dużą wrażliwość, które czynią z nią wspaniałą towarzyszkę życia dla Lewina.