Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Judyta - charakterystyka • Nigdy w życiu

Trzydziestosiedmioletnia kobieta, którą właśnie rozwiódł się mąż, bo związał się z inną, młodszą kobietą.

Pracuje w redakcji, gdzie odpowiada na listy czytelników.

Nigdzie nie jest dokładnie opisany jej wygląd, raczej tylko jakieś fragmenty, które dają wyobrażenie całości, na przykład: zielony cień, pasujący do powieki, balejaż, niepasujący do twarzy, opisy nadwagi, która jednak nie jest aż taka duża. Jest kobietą, która raczej nie przywiązuje dużej wagi do wyglądu, chyba że na ważniejsze okazje. Co pewien czas postanawia sobie, że zacznie bardziej o siebie dbać.

Grochola skonstruowała swoją bohaterkę jako kobietę z dużymi problemami emocjonalnymi, brakiem psychicznej równowagi. Mimo dojrzałego wieku, wmawia w siebie zaburzenia natury wręcz nastoletniej (na przykład pewność o toksycznej pępowinie-książka o toksycznych rodzicach Susan Forward jest typową lekturą zbuntowanej młodzieży). Chwilami zachowuje się egoistycznie, uważa, że fakt porzucenia przez męża usprawiedliwia ją do stawiania warunków w nowych związkach. Mimo to, potrafi chwilami błysnąć swą inteligencją i pasją (reportaż).

Łatwo nawiązuje przyjaźnie, otwarta i kontaktowa, ale co ciekawe-dla obcych. Z córką nie ma zbyt dobrego kontaktu, ta nie szanuje jej i nie respektuje w ogóle jej zdania.

Odrobinę naiwna-niczym dziecko wierzy w „znaki”, bardzo szybko nawiązuje znajomość z Hirkiem, którego prawie nie zna.