Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Dzieci z Bullerbyn - streszczenie

zawiązali jej oczy przepaską, obrócili kilka razy dookoła, oprowadzili po domu i ogrodzie, aby zmylić dziewczynkę aż w końcu doszli do pewnego pomieszczenia. Gdy dziewczynka zdjęła opaskę ujrzała piękny pokój, jak się wkrótce okazało, jej własny. Była bardzo zaskoczona i dawno nikt nie sprawił jej takiej przyjemności. Szybko wprowadziła się do nowego pokoju. Potem odbyło się przyjęcie urodzinowe. Dziewczynka dostała prezenty od przyjaciół.
 
Liza i jej przyjaciółki, Britta i Anna, postanowiły wykorzystać fakt, że dziewczynka mieszka w pokoju sama. Wpadły na pewien pomysł. Do okna Lizy i okna w drugim domu przymocowały sznurek, dzięki któremu przesyłały sobie karteczki. Dziewczynki mogły dzięki temu się porozumiewać siedząc w swoich pokojach o każdej porze dnia i nocy.
 
Rozpoczęły się wakacje. Dzieci z niecierpliwością czekały na tę chwilę. Wybiegły szczęśliwe ze szkoły. Wolne dni spędzały na kąpielach słonecznych, zabawach i pomocy rodzicom.
 
Pewnego dnia dziewczynki otrzymały w podarunku od Kristin trzy malutkie kociaki. Opiekowały się zwierzątkami,a zabawa z nimi dawała im dużo radości. Każdy z kotków trafił do jednego z trzech gospodarstw. Kotki nie były jedynymi zwierzętami w domach. Olle dostał od ojca psa, Svippa. Pies należał wcześniej do pewnego pijaka. Był uwiązany na łańcuchu, często nikt go nie karmił. Mężczyzna maltretował biedaka, dlatego ojciec Olle'go odebrał mu Svippa.
 
Dzieci były podzielone na chłopców i dziewczynki. Liza, Britta i Anna miały swoją małą tajemnicę, którą ukrywały przed chłopcami. Odkryły miejsce, w którym rosło bardzo dużo poziomek. Chłopcy także mieli swoją tajemnicę, jednak dziewczynki sprytnie domyśliły się o co chodzi i znalazły mapę przedstawiającą tajemne korytarze w stogach siana.
 
Dzieci stworzyły też osobne miejsca do zabawy.


Komentarze

    5 + 1 =    
~ 394515
2023-04-08 13:25:55
Ԝitаmǃǃǃ
Bуć może mоjа wiadomość jest zbyt ѕpесуfісznа.
Αlе mоja starѕzа ѕiоstrа znalazłа tutаϳ wѕраniаłego mężсzyznę і mаϳą świеtny zwіązek, аlе co zе mną?
Mam 28 lаt, Маrgarіta, z Сzech, znam ϳęzуk аngіеlѕki równiеż
Ι... leрieϳ рowiеdziеć to od rаzu. Jestem bisеkѕuаlnу. Nіе ϳestеm zazdrоsny о іnną kobiеtę... zwłаszсza jeślі koсhаmу ѕię razеm.
Αch tаk, gotuję bardzо smacznіeǃ i kоcham niе tylko gоtowаć ;))
Ιm prawdzіwa dzіewсzynа i szuka роważnego i gorąсego związku...
Ԝ każdуm rаzie, mоżеѕz znalеźć mój prоfil tutaϳ: http://mecoshindber.tk/usr-77170/