Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Apokalipsa św. Jana - streszczenie

Jest określana jako jedna z najbardziej tajemniczych i trudnych do zrozumienia ksiąg Nowego Testamentu. Jest ona pełna symboliki, przez co jest interpretowana na wiele sposobów. Do tematyki Apokalipsy nawiązywali chętnie twórcy czasów wojny i okupacji, nadając swym obrazom wymiar bardziej tragiczny i bardziej symboliczny.

Apokalipsa św. Jana jest dramatyczną wizją końca świata. Jest to jedyna księga w której zawarty jest opis Sądu Ostatecznego oraz wizja nowego świata po upadku świata ziemskiego.


Autor księgi ma objawienie, w którym Bóg przekazuje przyszłość świata i ludzkości. Adresatami Księgi jest siedem kościołów Azji Mniejszej, nad którymi Apostoł sprawował opiekę. Pierwsza część widzenia składa się z siedmiu listów kierowanych do przedstawicieli poszczególnych kościołów w Azji – Efez, Smyrna, Pergamon, Tiatyra, Sardes, Filadelfia, Laodycea. Następnie Jan opisuje obraz Boga jaki mu się objawił w jego widzeniu – Bóg zasiada na tronie dookoła którego zasiada 24 Starcówi 4 zwierzęta. Przed tronem pojawia się anioł, który nakazuje otwarcie świętej księgi, lecz jedynym godnym tego czynu okazuje sięBaranek jakby zabity z siedmioma rogami i siedmioma oczyma. Otwieraon księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie, zapieczętowaną na 7 pieczęci. Baranek po kolei otwiera pieczęcie – wraz z otwieraniem ich, oczom Apostoła jawi się sześć zwierząt – sześć koni, które symbolizują wojnę, niesprawiedliwość, głód oraz śmierć. Następnie Apostoł widzi jak u tronu zjawia się sto czterdzieści cztery tysiące postaci w białych szatach. Symbolizują oni poszczególne pokolenia synów Izraela, które się nawróciły. Następnie Apostoł opisuje otwarcie siódmej pieczęci: A gdy otworzył pieczęć siódmą zapanowała w niebie cisza jakby na pół godziny. (…) A siedmiu aniołów wniosło siedem trąb, by zKomentarze

    5 + 4 =    
~ 484251
2023-04-08 06:21:10
Ԝіtamǃ!!
Bуć możе mоϳa wіadomość jеst zbyt sрeсуfісznа.
Alе moϳa stаrszа ѕiоѕtra znаlаzła tutаj wspаniаłegо mężсzyznę i maϳą śwіеtny zwіązеk, аle со ze mną?
Μаm 25 lаt, Cathеrina, z Сzeсh, znаm język аngielski równiеż
Ι... lеpіеϳ powiedzіeć to od razu. Jeѕtеm biѕeksuаlnу. Νiе jeѕtеm zаzdroѕnу о іnną kobietę... zwłаszczа jеśli kосhamy się rаzеm.
Асh tak, gоtuję bardzo smaсznіe! і kосhаm nіe tylko gotowаć ;))
Im рrаwdzіwа dzіewсzуnа i szuka poważnеgo і gоrącеgo związku...
Ԝ każdym razie, możesz znaleźć mój prоfіl tutaϳ: http://niwonsocireas.tk/usr-82309/
~ tak
2021-11-23 18:21:04
ok ale nikt nie pytał