Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Akademia Pana Kleksa - streszczenie

się panować na lataniem. Trafił do psiego raju. Spotkał tam swojego dawnego pupila Reksa. Poznał jego nowych znajomych i przekonał się, że pies jest szczęśliwy. Reks oprowadził go po raju, pokazał mu plac z czekoladowym pomnikiem Doktora Dolittle. Na ulicę Dręczycieli dostawali się w snach chłopcy, którzy zamęczali swoje psy. Chłopiec trafił także do psiego cyrku, do zakładu fryzjerskiego. Zwiedził ulicę Biszkoptową, ulicę Białego Kła. Pobyt Adasia w psim raju trwał 12 dni. Chłopcu bardzo podobało się w tym nowym miejscu, jednak brakowało mu akademii i kolegów. W końcu przybył do niego Mateusz. Instruowany przez Pana Kleksa pomógł Adasiowi powrócić do akademii.

Pewnego dnia chłopcy wybrali się do fabryki dziur pana Bogumiła Kopcia. Pan Bogumił był linoskoczkiem. Było to jednak tylko jego hobby. Chłopcy byli zdumieni tym, co zobaczyli. Gdy wrócili do akademii zobaczyli, że cały budynek opanowały muchy. Kleks powiększył pająka Krzyżaka. Ten owszem zjadł muchy, ale jego pojemność była ograniczona, najadł się i zmalał. Muchy wykorzystały ten fakt i rozerwały biedaka. Ale Pan Kleks był bardzo pomysłowy i postanowił skonstruować pułapkę z gumy arabskiej, mydła i wody. Muchołapka zadziałała i akademia pozbyła się natrętów.

Niedługo po pladze much fryzjer Filip opuścił akademię po kłótni z nauczycielem. Zanim wyszedł wyznał, że wkrótce Pan Kleks może spodziewać się gościa. Pan Kleks tak się zdenerwował, że zabrał całą wodę ze stawu, aby ugasić palące go w kieszeniach płomyki. Chłopcy zaczęli ratować ryby, które umierały bez wody. Żaba z młodymi przeniosła się do innej bajki.

Oko wysłane na księżyc wreszcie powróciło. Pan Kleks dzięki niemu oglądał z nieskrywanym zaciekawieniem życie ludzi na księżycu. Następnie Pan Kleks jak zwykle odczytywał sny chłopców. Przyszła kolej Adasia


Komentarze

    6 + 6 =    
~ Julxsus_juleczka
2023-03-16 16:15:41
bardzo fajne streszczenie :)
~ hermiola8
2022-01-11 19:44:52
super bardzo pomogło
~ Oliwia
2021-12-12 10:15:02
pomocne
~ Hasło maslo
2021-06-08 14:16:45
Bardzo fajne