Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Zapałka na zakręcie - streszczenie

i on wylosował Mariolę. Gdy siedział z nią w „Lajkoniku” powiedziała, żeby nie płacili i uciekli, mimo że on miał pieniądze. Kiedy spojrzeli przez okno, zobaczyła skuter i powiedziała, aby zawiózł ją nim na plac Zamkowy. Skuter należał do jednego z klientów. Marcin zapalił skuter i odjechali. Po jakimś czasie drogę zajechał im patrol milicji. Chcieli zobaczyć papiery, ale oni ich nie mieli. To był skuter, którego milicja szukała, zabrali ich na posterunek. Marcin mówił, że go nie ukradł, chciał go tylko przestawić. Pojawił się kapitan Ligota. Marcin jeszcze raz opowiedział mu wszystko. Kapitan odwiózł go do domu. Jego sprawa miała już akta. Dostał rok w zawieszeniu na dwa lata i kapitana Ligotę jako kuratora. Od tego czasu minął rok. Do pokoju przyszła matka i zapytała go, po co to nagrał. Postanowił poczekać jeszcze rok. 

Opowiedziane z perspektywy Mady

Mama nie chciała się zgodzić, aby poszła z nią do szpitala. Ala miała wypadek. W ostatniej chwili wyciągnęła jakąś dziewczynę spod tramwaju. Mama chodziła sama i wracała posępna. Dziś Mada poszła do Ali. Zdjęli jej szwy. Blizna przecinała jej twarz od skroni aż do kącika ust. Noga była w gipsie. Rodzice tamtej dziewczynki przysyłają jej kwiaty codziennie. Ala kochała Ola i wiedziała, że Mada spotyka się z Marcinem, ponieważ jesienią widziała ich w parku. Dziewczyna wróciła do domu. Przyznała się mamie, że nie zapłaciła w szkole za obiady. Marcin oddawał jej swoje drugie śniadanie. 

Ala wróciła do domu pod koniec lutego. Mada zapytała mamę, czy w niedzielę mógłby przyjść do nich Marcin. Zgodziła się od razu, a dopiero potem zapytała, jaki Marcin. Mada powiedziała jej, że ten Marcin z Osady, że spotykają się w drodze do szkoły. W sobotę Mada zaprosiła Marcina na niedzielę. Okazało się, że jego matka


Komentarze

    5 + 5 =