Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Beethoven i dżinsy - streszczenie

Krystyna Siesicka, Beethoven i dżinsy – streszczenie, problematyka
Streszczenie

I
Stefan Lenkiewicz i Asia poszli do Filharmonii na koncert. Asia bardzo przeżywała koncert, a Stefan ciągle na nią spoglądał. Do domu wracali pieszo i rozmawiali o dzieciach, mają syna Alka i córkę Miśkę. Alek już zdał maturę i jest na studiach, a Miśka jest przed maturą. Asia martwiła się Piotrem, który jest niewidomy, a do którego ich córka pisze listy. Wrócili do domu, gdzie były już dzieci.

Miśka kąpała się w łazience. Potem poprosiła rodziców o pieniądze na wydatki do szkoły. Wszyscy siedli razem do kolacji. Alek pokazał Miśce artykuł o profesorze Adamsie, specjaliście w zakresie chirurgii oka. 

Miśka poszła do szkoły, a Alek został jeszcze w domu. Zastanawiał się, czym mógł zrazić do siebie kolegę Dudka. Do Alka przyszedł Dudek, który chciał przedstawić mu swoich znajomych. Poszli do mieszkania, w którym mieszkał Jacek Fagot i była tam także Majka, jego dziewczyna. 

Miśka była w szkole, gdzie pani Złotnicka, nauczycielka języka francuskiego, zwróciła jej uwagę. Po szkole poszła do domu, gdzie było pełno dymu, ponieważ Alek robił grzanki. Miśka dostała list od Piotrka. Włożyła taśmę do magnetofonu i usłyszała jego głos. 

II
Stefan jest zły, ponieważ Alek próbował wbić gwóźdź w ścianę i był duży hałas. Następnie chciał pokazać Alkowi, jak należy wbijać gwóźdź. Rodzice zdenerwowali się na Alka, ponieważ zrobił inną fryzurę. 

Rodzice słuchali Beethovena i rozmawiali o kolegach Alka, uważają, że są oni nieodpowiednim towarzystwem dla syna. Asia wspomina swojego teriera Gamę, która zginęła w czasie powstania. Matka Asi miała jej za złe, że związała się ze Stefanem. 

W szkole Miśka mówi, że chce wyjść za mąż. Natomiast Alek idzie do


Komentarze

    9 + 5 =