Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka Marcina - charakterystyka • Zapałka na zakręcie

Charakterystyka Marcina

Marcina poznajemy z z dwóch perspektyw – z opowieści Mady i z jego własnej. Marcin ma dziewiętnaście lat. Jego tata pracuje za granicą. Powtarza klasę maturalną, ponieważ nie został dopuszczony do matury. W nowej szkole został przewodniczącym samorządu klasowego, ale gdy Hieronim wyznał klasie prawdę o Marcinie, większość uczniów była za wybraniem nowego starosty. Będąc w Osadzie, Marcin wydawał się Madzie obojętny, ironiczny, skryty. Jego matka mówiła o nim, że jest zamknięty i zimny. Jednak, gdy wrócili z wakacji i zaczęli się spotykać, Marcin wydawał się Madzie szczery, pogodny, pełen entuzjazmu. Pomimo, że mama mu nie ufa, odnosi się do niej z szacunkiem. 

Marcin od samego początku ukrywa przed Madą całą prawdę o sobie, o swojej przeszłości. Uważał, że gdy nic o nim nie wie, to nie będzie mu mogła nic zarzucić. 

Chłopak w każdy poniedziałek musi stawiać się w komendzie u swojego kuratora, którym jest kapitan Ligota. Marcin miał kolegę Romana, z którym na początku chodził na papierosa. Wciągnął go do swojego towarzystwa, a chłopak łatwo ulegał jego wpływom. Zaczęli pić, wracał do domu wstawiony. Była też Mariola. Namówiło go kiedyś do niezapłacenia za rachunek w restauracji i kradzieży skutera. Kapitan Ligota, który zajmował się sprawą Marcina i był jego kuratorem wierzył w chłopaka i mu sprzyjał.

Marcin zakochał się w Madzie, ale na początku nie wiedział, jak jej to wyznać. Chce naprawić błędy i zerwać z przeszłością – myśli, by pójść na medycynę, chce zostać chirurgiem plastycznym.

Komentarze

    6 + 1 =