Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Zapałka na zakręcie - streszczenie


Przyszedł grudzień. Chodziła z Marcinem na spacery. Był szczery, pogodny, pełen entuzjazmu. W szkole chciała mu dorównać. Mama nie wiedziała, że spotyka się z nim. Powiedział jej, że ją kocha. W niedziele przyjeżdżała Ewa z Olem. Mama doszła do przekonania, że Mada kocha się w Olo. Jednak on miał dziewczynę Hankę. 

Pewnego dnia, gdy była razem z Marcinem poznała Wojtka Ligotę. Poszli na herbatę do „Gongu”. Kiedy czekali na Marcina, który poszedł do łazienki zostawić karpie w umywalce, Wojtek zapytał ją, co on nim mówił Marcin. Chłopak powiedział jej, że zależy mu na przyjaźni z Marcinem, ale jemu wydaje się, że trzyma z nim ze względu na jego ojca. Mada była zdziwiona. Wojtek powiedział, że to nieporozumienie. Kiedy Wojtek wyszedł, zapytała Marcina o ojca jego kolegi. Był on kapitanem milicji. Pocałował ją w rękę. Potem wróciła do domu.

Opowiedziane z perspektywy Marcina

Nigdy nie widział Olo, ale Mada opowiadał mu o nim. Rozmyślał, o tym, że Mada zapytała go w „Gongu” o ojca Wojtka. Zastanawiał się, czy powtórzyła ich rozmowę Olowi, który znał z jego klasy Hieronima. Chłopak jest do niego źle nastawiony. Olo rozmawiał z nim na temat Marcina. Chłopcy zbierali o nim informacje. 

Wojtek odprowadził Marcina pod bramę komendy. Zapytał, czy lubi jego ojca, na co chłopak odpowiedział twierdząco. Musi tu przychodzić w poniedziałki. Kapitan Ligota poradził mu,  aby spróbował opowiedzieć Madzie wszystko od początku, od znajomości z Romanem. Potem Marcin poszedł do domu, wyjął magnetofon i zaczął nagrywać swoje wyznanie dla Mady. Miał kolegę Romana, z którym chodził na papierosa. Wciągnął go do swojego towarzystwa. Marcin łatwo ulegał jego wpływom. Zaczęli pić, wracał do domu wstawiony. Była też Mariola. Losowali kiedyś dziewczyny, która będzie czyja


Komentarze

    3 + 5 =