Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Zapałka na zakręcie - streszczenie

wiadomość o wyjeździe przyjęła bez żalu. Chciał jej powiedzieć, co czuje, ale ciągle mijali ich jacyś ludzie, więc poszli do rosarium księdza. Poszedł sam, bo ona powiedziała, że nie lubi róż. Gdy wyszedł stamtąd, dostrzegł Piotrka i Miśkę. Zrozumiał, że Mada nie chciała oglądać z nim rosarium. Następnego dnia, gdy wyjeżdżał, nikogo nie było na peronie. Marcin zapytał matkę, czy powiedziała im prawdę. Zrobiła to, ale wyznała nie to, o czym  myślał. Oznajmiła matce Mady, że nie ufa synowi. 

Wrócili do domu, chłopak postanowił pójść na medycynę. Spotkał się z Romanem, który zaproponował mu, że mogą się w sobotę zabawić. Roman zapytał go o Ligotę. Kiedy wracał ze szkoły spotkał Madę na przystanku. Kiedy dziewczyna odjechała, przyszedł Wojtek Ligota. Pojechał z nim po fasolę. Gdy zaniósł ją do domu, mama była zdziwiona, że ma ją z działki kapitana Ligoty. Obawiała się, że jego syn mógł usłyszeć prawdę o Marcinie i powie o tym całej klasie. 

Kiedyś po szkole Marcin wybrał się na ulicę Kwiatową, na której spędził już niejedno popołudnie. Nie mógł trafić na Madę. Kiedy ją spotka, postanowił, że użyje starego chwytu z zapałką. Pewnego popołudnia Mada tamtędy szła, zaczął się jej tłumaczyć, a ona powiedziała, że nie brzmi wiarygodnie. 

Opowiedziane z perspektywy Mady

Mama, Ala i Mada wysiadły na stacji. Mama wiozła ich do swojej przyjaciółki. Zaszły przed dom Ewy, która miała syna Olo. Chłopak przywitał ich, a potem poszli do jego mamy. Olo zabrał Alę i Madę do swoich psów.. 

Marcin pochłonięty powszednimi sprawami, stał się jej bliższy, ale czuła lęk, ponieważ nie mówił jej wszystkiego o sobie. 

Kiedyś Mada opowiedziała Olowi o Marcinie, a ten stwierdził, że powinna poznać prawdę o nim. Teraz był przewodniczącym samorządu klasowego.


Komentarze

    8 + 10 =