Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Zapałka na zakręcie - streszczenie

i zimny. Mada stwierdziła, że Marcin nie kocha jej, tylko spędza z nią czas.  Gdy wracała z siatkówki, spotkała Marcina, zaprosił ją na sok. Miał podręcznik do historii. Kiedy usiedli, zapytała go, z czego nie zdał matury – z matematyki. Mada bardzo opaliła się i Marcin rozsmarował jej krem na nosie, czole i policzkach. 

Zaproponował jej, aby poszli do lasu. Zapytał ją, czy Tomek zaprosił ją na swoje urodziny. Powiedziała, że tak, ale nie pójdzie. Jego też zaprosił i ma ochotę pójść. Jednak Mada była u Tomka, ponieważ sam po nią przyszedł. Poinformował ją, że Marcin i Adam piją alkohol. Zaprosił go, ponieważ chciał jej zrobić przyjemność. Marcin podszedł do nich i Tomek wsunął rękę Mady w rękę Marcina. Zatańczyli. Usiedli przy stoliku i wzięła szklankę, z której on wcześniej pił. Wyrwał jej z ręki szklankę i powiedział, że nie pozwala. Czuje się za nią odpowiedzialny. Wyszli około ósmej i poszli do cukierni. Wychodziła z niej matka Marcina i zapytała, czy nie jest za późno, a potem chciała wiedzieć, czy Marcin pił i również o to samo zapytała Madę. Pili kawę, ale nie odzywali się. Zapytała go, która sukienka na urodzinach Tomka podobała się mu. Odpowiedział, że jej. 

Pewnego dnia poszli obejrzeć rosarium proboszcza. Marcina nie było z nimi. Miśka czuje do niego niechęć. 

Kiedyś wypłynęli na jezioro wieczorem. Marcin chciał złowić rybę i dał jej swój sweter, ponieważ było zimno. Kiedy wróciła do domu była u nich matka Marcina. Następnego dnia spotkali się na kortach i powiedział jej, że jutro wyjeżdżają. Chciał, aby go odprowadziła na pociąg. Doszli do rosarium proboszcza. Mada powiedziała, że nie lubi róż, więc poszedł sam je oglądać. Kiedy stamtąd odchodzili, przyszła Miśka z Piotrkiem i oznajmiła, że Mada uwielbia te róże. Wrócili do domu. Mada rozmawiała


Komentarze

    10 + 10 =