Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

W 80 dni dookoła świata - streszczenie

by dotrzeć do Omaha na saniach z doczepionym żaglem. Pan Fogg poznał Amerykanina, Mudge'a, który skonstruował tak nietypowy środek lokomocji. Fogg decyduje się na podróżowanie tym sposobem. Chce by Auda i Passepartout pozostali w forcie, jednak ci odmawiają i wyruszają razem z bohaterem. Dotarli do Omaha, gdzie Fogg zapłacił Mudge'owi za wyświadczoną usługę i wsiedli do pociągu jadącego do Chicago, a stamtąd udali się do Nowego Jorku. Tam okazało się, że spóźnili się na statek płynący do Liverpoolu.


Rozdział 32

Passepartout znów jest załamany kolejnym opóźnieniem, ale Fogg spokojnie oznajmia, że następnego dnia zdecydują, co zrobić. Spędzają noc w hotelu. Następnego dnia Fogg wyrusza na poszukiwanie jakiegoś statku. Zauważa okręt kupiecki "Henrietta" i uzgadnia z kapitanem - Andrew Speedym - aby zabrał jego i jego towarzyszy do Bordeaux za 200 dolarów od każdego pasażera.


Rozdział 33

Po jednym dniu podróży morskiej Foggowi udało się przekupić całą załogę statku, uwięzić kapitana Speedy'ego i samemu zostać kapitanem "Henrietty". Skierował się do Liverpoolu, ale po kilku dniach rejsu natrafili na burzę morską, przez którą znów stracili czas. Dodatkowo skończył się węgiel, który służył za paliwo, tak więc tym razem Fogg musiał zapłacić dawnemu kapitanowi za pozwolenie spalenia niektórych części wyposażenia statku. W końcu docierają do Liverpoolu, a kiedy tylko znaleźli się na brytyjskiej ziemi, detektyw Fix aresztował Fogga.


Rozdział 34

Auda jest w szoku z powodu aresztowania bohatera. Passepartout czuje wyrzuty sumienia z powodu zaufania, jakim wcześniej darzył Fixa i martwi się upływającym czasem. W końcu przybywa z Fixem do celi Fogga, ponieważ okazało się, że prawdziwy złodziej został złapany przed trzema dniami.Komentarze

    9 + 9 =    
~ Kajiu-fox
2022-05-10 18:17:41
nie dostane nieprzygotoania tym razem
~ Kajiu-fox
2022-05-09 17:03:27
bardzo dziękuje, nie dostane Pały na kartkówce :)