Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

W 80 dni dookoła świata - streszczenie

misji. Zaprosił go na drinka. Podczas rozmowy obaj panowie myślą, że mówią o tym samym, jednak tak naprawdę Fix opowiada o swojej pracy detektywa i kradzieży pieniędzy z banku, zaś Passepartout o tym, że w jego mniemaniu Fix jest agentem z klubu "Reforma". W końcu jednak do służącego dociera prawda i jest on zaszokowany. Nie chce wierzyć detektywowi i wypija coraz to następne kolejki. W końcu Fix podaje mu opium, a biedny Passepartout traci przytomność, co cieszy detektywa, ponieważ dzięki temu pan Fogg nie dowie się, o której odpływa statek.


Rozdział 20

Pan Fogg wybrał się z panią Audą na zakupy, ponieważ ze względu na to, iż kobieta będzie towarzyszyć mu aż do Europy, logiczne jest, iż będzie potrzebowała na podróż różne drobiazgi. Po mile spędzonym czasie powrócili do hotelu, w którym tymczasowo się zatrzymali, a następnego dnia udali się do portu, aby wejść na pokład statku "Carnatic". Niestety statek już odpłynął. Detektyw Fix wdał się z nimi w rozmowę, zadowolony, że udało mu się zatrzymać domniemanego złodzieja. Fogg jest jednak nieugięty i udaje mu się odnaleźć tatek "Tankadere", który płynął do Szanghaju. Zaproponował nawet panu Fixowi miejsce na tym statku i detektyw wyruszył razem z nimi.


Rozdział 21

Kapitanem wynajętego statku jest John Busby, który na życzenie Fogga stara się dotrzeć do celu jak najszybciej. Pan Fix nie czuł się najlepiej podczas podróży. Silny wiatr, który im towarzyszył, przerodził się w sztorm, mimo to Fogg zdecydował, by nie zawijać do najbliższego portu, tylko płynąć dalej. Kiedy zostają im trzy mile do portu docelowego, widzą, że amerykański linowiec już wypłynął. Fogg poprosił kapitana Bunsby'ego, by wysłał sygnał do tamtego statku, licząc na to, że linowiec zmieni chwilowo swój kurs.Komentarze

    4 + 1 =    
~ Kajiu-fox
2022-05-10 18:17:41
nie dostane nieprzygotoania tym razem
~ Kajiu-fox
2022-05-09 17:03:27
bardzo dziękuje, nie dostane Pały na kartkówce :)