Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

W 80 dni dookoła świata - streszczenie

potrzeby, ale przy tym działa niczym automat. Detektyw Fix także znajduje się na okręcie "Rangoon" i zamierza aresztować domniemanego rabusia w Hong Kongu. W rozmowie z Passepartout dowiaduje się, kim jest młoda kobieta, która im towarzyszy, i że nie opuści ich ona u celu tej morskiej podróży.


Rozdział 17

Podróż dłuży się Passepartout, który zauważył, że Fix dziwnym trafem podąża tymi samymi ścieżkami, co pan Fogg. Doszedł do wniosku, że ów człowiek jest specjalnym wysłannikiem klubu "Reforma". Mówi panu Fixowi o tym, jakie to dziwne przypadki kierują ich w te same miejsca, i detektyw zastanawia się, jak powinien teraz się zachowywać, by nie wzbudzić dalszych podejrzeń. Passepartout zauważa, że Auda zaczyna odczuwać do pana Fogga coś więcej, niż wdzięczność i przyjaźń.


Rozdział 18

Podróż statkiem nieznośnie się wlecze, co bardzo irytuje Passepartout. Pan Fogg pozostaje spokojny niczym skała, a detektyw cieszy się z opóźnienia. W końcu "Rangoon" dopływa do celu. Pan Fogg dowiaduje się, że statek "Carnatic" będzie dopiero wypływał do Jokohamy, co go bardzo cieszy, ponieważ sądził, że spóźnił się na ten kurs. Ponieważ do wypływu pozostaje jeszcze kilka godzin postanawia w tym czasie odnaleźć krewną Audy, jednak okazuje się, że opuściła ona miasto. Fogg postanawia więc, że piękna dama będzie towarzyszyć im aż do Europy i powierza Passepartout zajęcie trzech kajut na statku "Carnatic".


Rozdział 19

Passepartout zwiedza Hong Kong i spotyka Fixa, który wyraźnie wygląda na zawiedzionego. Przygnębienie detektywa wynika z tego, że nie zdołał jeszcze otrzymać rozkazu aresztowania pana Fogga. Fix i Passepartout zarezerwowali cztery kajuty na statku do Jokohamy. Detektyw postanowił wtajemniczyć służącego w znaczenie swojejKomentarze

    10 + 6 =    
~ Kajiu-fox
2022-05-10 18:17:41
nie dostane nieprzygotoania tym razem
~ Kajiu-fox
2022-05-09 17:03:27
bardzo dziękuje, nie dostane Pały na kartkówce :)