Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

W 80 dni dookoła świata - streszczenie

pociągu jadącego do Kalkuty. Pan Cromarty opowiedział kobiecie, jak została uratowana, podkreślając odwagę Fogga i pomysłowość Passepartout. Niewiasta szczerze dziękuje im. Pan Fogg ofiaruje zabrać ją ze sobą do Hong Kongu, gdzie młoda pani ma krewnego i gdzie będzie bezpieczna.

W Benares sir Francis Cromarty pożegnał się z podróżnikami i ruszył w swoją drogę. Bohaterowie dotarli o siódmej rano do Kalkuty, a w południe ruszyli w dalszą drogę - do Hong Kongu.


Rozdział 15

Kiedy Fogg i Passepartout wychodzili ze stacji kolejowej w Kalkucie, podszedł do nich policjant i poprosił, by panowie poszli razem z nim. Pani Auda nie zamierzała opuszczać swoich nowych przyjaciół, więc udała się razem z nimi do sądu. Okazało się, że grupa kapłanów chce ich o coś oskarżyć. Fogg był pewien, że to ci kapłani, którzy chcieli zabić młodą kobietę, jednak byli oni z Bombaju - to oni rzucili się na Passepartout, który wszedł do pagody w butach. To detektyw Fix zaproponował kapłanom, by udali się do Kalkuty i tam oskarżyli podróżników o zbezczeszczenie świętego miejsca. Passepartout przypadkowo przyznaje się do winy i zostaje skazany na 15 dni więzienia oraz grzywnę w wysokości 300 funtów. Pan Fogg także zostaje wtrącony do więzienia i zażądano od niego zapłaty grzywny. Bohater płaci kaucję za siebie i swego sługę, dzięki czemu mogli opuścić więzienie i udać się na statek "Rangoon", który płynął do Hong Kongu. Detektyw Fix nie był zachwycony tym, że Fogg wydaje tak dużo pieniędzy, ponieważ detektywom przysługuje procent od odzyskanych skradzionych pieniędzy, a do czasu, aż złodziej zostanie złapany, może wydać ogromną sumę.


Rozdział 16

Bohaterowie płyną statkiem. Pani Auda jest zadziwiona Foggiem, który stara się dbać o jej wszystkieKomentarze

    4 + 2 =    
~ Kajiu-fox
2022-05-10 18:17:41
nie dostane nieprzygotoania tym razem
~ Kajiu-fox
2022-05-09 17:03:27
bardzo dziękuje, nie dostane Pały na kartkówce :)