Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Uczniowie Spartakusa - Problematyka

Książka „Uczniowie Spartakusa” pokazuje życie niewolników. Do niewoli mógł zostać wzięty każdy, zarówno mężczyzna, jak i kobieta czy dziecko. Potem sprzedawano ich na targach niewolników. Nie mieli oni żadnych praw. Niewolnictwo było czymś powszechnym. Sprzedający chcieli dobrze zarobić, a kupujący dostać naprawdę dobrego niewolnika do pracy. 

Jednak rozpoczął się bunt. Pod dowództwem Spartakusa zaczynają walczyć o swoją wolność i człowieczeństwo. Przychodzi im zmierzyć się z oddziałami wojsk rzymskich. Odnoszą zwycięstwa, ale w ostatecznej bitwie to powstańcy ponoszą klęskę.

Rudnicka przedstawia także losy dzielnego chłopca Kaliasa, który zostaje sprzedany za cztery tysiące, ale ucieka i dołącza do Spartakusa. Jego najważniejszym celem jest znalezienie matki, która została sprzedana – zostali rozdzieleni. Miłość do niej sprawia, że chłopiec jest odważny i niczego się nie boi.