Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Charakterystyka postaci - charakterystyka • Szatan z siódmej klasy

Bohaterowie:


Adam Cisowski – siedemnastoletni uczeń siódmej klasy, najstarsze spośród pięciorga dziecko lekarza, przezywany ze względu na swój spryt Szatanem. Przystojny, dobrze zbudowany blondyn o sympatycznej twarzy. Miłośnik zagadek i łamigłówek, tajemnic, podróży i nowych znajomości. Jest niezwykle inteligentny, przebiegły, ma zdolność dedukcji. Jest bardzo pomocny i koleżeński, a także odważny i dowcipny, umie dochować tajemnicy. Do dam odnosi się z należytym szacunkiem. Jest przy tym bardzo skromny.


Profesor Paweł Gąsowski-nauczyciel historii, wielbiciel Cezara i Napoleona, nieznoszący Hannibala. Jest nieco ekscentryczny i roztrzepany, jednak uczniowie uwielbiają go. Mieszka samotnie jako stary kawaler. Przywiązany do rodziny swego brata, potajemnie wspiera finansowo jego dworek w Bejgole.


Iwo Gąsowski – brat Piotra, porywczy i nieco szalony matematyk, starający się wciąż dokonać wielkiego odkrycia. Nie pamięta imion osób z najbliższej rodziny.


Wanda  - nastoletnia córka Iwo, wysportowana, odważna, niezwykle ładna, ma oczy w kolorze fiołków. Adaś jest nią zauroczony.


Francuz– odnalazła listu sprzed lat, dotyczącego skarbu w Bejgole. Chce go odnaleźć, ale zostaje oszukany przez Malarza i Chudego, których wynajął do współpracy..


Staszek Burski –kolega Adasia ze szkolnej ławki, serdeczny, odważny i odpowiedzialny. Ma dług wdzięczności u Adama za zachowanie w tajemnicy dawnej sprawy z kradzieżą pióra.