Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Łowcy wilków - Problematyka

W książce „Łowcy wilków” dwa plemiona walczą pomiędzy sobą. Chęć zemsty zostaje przeniesiona na następne pokolenia. Wabi, Rod i Mukoki muszą uważać podczas wyprawy nie tylko na dzikie zwierzęta, ale również na myśliwych, którzy wszędzie na nich czyhają i podążają ich śladem. Pragnienie odwetu stało się tak silne, że aż do faktorii przybywają żołnierze, aby walczyć z wrogim plemieniem.

Utwór ten przedstawia także piękną przygodę dwóch przyjaciół i starego Indianina, którzy mogą liczyć na siebie zawsze i  wszędzie. Przyjaźń rodzi się podczas nauki i trwa do samego końca, jest ona prawdziwa i bezinteresowna. 

Książka ta ukazuje także miłość, która staje się przyczyną zemsty plemienia Woonga, ponieważ Minnetaki wychodzi za mąż za Johna Newsome. O miłości można mówić także pomiędzy siostrą Wabiego i Rodem, który zakochał się w niej już podczas słuchania opowieści Wabiego o Minnetaki. 

Dzieło porusza problematykę pracy i zarobku. Wabi namawia Roda na polowanie, gdzie można dużo zarobić w ciągu kilku miesięcy. Za każde zwierzę jest inna cena. Za skalpy wilka rząd płaci po 15 dolarów, a za lisy cena uzależniona jest od koloru ich futra oraz inne cenny za pozostałe zwierzęta.