Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Alicja w Krainie Czarów - streszczenie

uciekła przed pomagierami królika.

Kiedy bohaterka znalazła się w lesie, spotkała „Pana Gąsienicę”, który udzielił jej rady, że jeśli chce urosnąć, powinna zjeść kawałek grzyba z jednej strony, a jeśli zmaleć, to z drugiej. Opanowawszy do perfekcji tę metodę, dziewczynka zaczęła eksperymentować ze swoim wzrostem. Po kilku próbach udało jej się wrócić do swoich naturalnych rozmiarów.

Na następnym etapie wędrówki Alicja dotarła do pewnego domu pilnowanego przez Lokaja-Żabę. Był to dom księżnej, której kucharka przygotowywała potrawy, używając do nich dużej ilości pieprzu. Nagle księżna trzymająca niemowlę na ręku przeraźliwie kichnęła i nakazała Alicji, aby ta potrzymała jej dziecko. W rękach Alicji niemowlę przemieniło się w prosiaka. Dziewczynce zrobiło się żal maleństwa i postanowiła je porwać.

Na swojej drodze bohaterka spotkała też Kota z Cheshire, z którym ucięła sobie krótką pogawędkę, po czym dotarła do domu Zająca Marca. Po zwariowanym posiłku u niego udała się w końcu na dwór Królowej Kier.

Jak się okazało, Królowa była nadzwyczaj surowa i lubiła wydawać innym rozkazy. Ten, kto się jej nie podporządkował, był natychmiast skazywany na ścięcie. Gra w krykieta, na którą zaproszono tu Alicję, pozbawiona była wszelkich zasad: jeże zastępowały piły, a szyje flamingów były używane jako pałki. Całą grę umilał zaś pościg Króla Kier i Kata za głową Kota z Cheshire skazanego właśnie na śmierć przez Królową. W tym czasie Alicja uwolniła Księżnę z lochu. Po krótkiej rozmowie zaprowadziła ona dziewczynkę do Fałszywego Żółwia, który opowiedział jej całą swoją historię, a także zaśpiewał jej „Rakową piosenkę” i nauczył ją Rakowego Kadryla.

Alicja chciała się im odwdzięczyć, recytując wierszyk, ale w tym zaczarowanym świecie w jej głowie układały się same dziwaczne rymowanki. Następnie


Komentarze

    9 + 1 =    
~ kinga
2023-04-16 13:08:09
radzę przeczytać książkę