Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Telemach w dżinsach - streszczenie

nabiera wody. Ratunek chłopcu przynosi niejaki Jojo mieszkający w pobliskiej chatce.

Maciek szybko się z nim zaprzyjaźnia i przy jego pomocy udaje mu się dotrzeć do kombinatu. Na miejscu dowiaduje się jednak, że jego ojciec dawno już został zwolniony z pracy i najprawdopodobniej wyjechał z miasta, lecz nie wiadomo dokąd, gdyż nie pozostawił po sobie żadnego śladu. Zmartwiony chłopiec udaje się dalej na północ i odwiedza tu prawie każde miasteczko nadmorskie. W drodze poznaje Dorotę, z którą połączy go pierwsze miłosne zauroczenie. Chłopiec nie zapomina jednak o celu, w jakim podróżuje. W końcu rzeczywiście spotyka mężczyznę podobnego do swojego ojca z fotografii. Jak się okazuje, jest on bratem ojca. Ten ostatni wypłynął na morze i wróci najprawdopodobniej za kilka miesięcy.

Poszukiwania ojca i odbyta w tym celu podróż nie zakończyły się wprawdzie pełnym sukcesem, ale wypełnione były wieloma cennymi i wartościowymi dla chłopca przeżyciami i doświadczeniami. Zasmucony, ale bogaty o nową wiedzę Maciek wraca do Jerzmanowa.


Komentarze

    7 + 5 =