Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Szaleństwa panny Ewy - streszczenie

o względy pięknej Basi.

Sytuacja się komplikuje, bo Ewa zdaje sobie sprawę, że pozostało jej już niewiele czasu – niebawem przyjedzie bowiem jej ojciec. Ma jednak kolejny, szalony pomysł – namawia pana Zawiłowskiego, by odbył z panią Zawidzką wspólną podróż statkiem po Wiśle. Podczas tej wycieczki Ewa pokazuje Zawiłowskiemu, jak poważne i głębokie uczucie łączy Basię i Jerzego.

Plan się udaje – po powrocie z wycieczki Zawiłowski okazuje wyrozumiałość dla młodzieńczej miłości i zdecydowanie wyraża zgodę, by Jerzy został jego zięciem. W podzięce za pomoc Basia i Jerzy przychodzą do Ewy, ale jej już nie zastają. Okazuje się, że pomaga i opiekuje się teraz ciężko chorym Mudrowiczem. Przybył też jej ojciec, więc wspólnie czuwają nad staruszkiem.

Wreszcie Ewa wraca do domu z ojcem. Wszyscy ją odprowadzają, są jej wdzięczni za życzliwość, wesołe usposobienie, szaleńcze pomysły, okazywaną czułość, pomoc i wsparcie. Życzą jej wszystkiego, co najlepsze i mają nadzieję, że jeszcze nie raz zaskoczy ich swymi odważnymi pomysłami.


Komentarze

    1 + 10 =    
~ SIbU
2023-05-03 18:06:27
polecam
~ XiBi
2022-09-19 07:49:11
Fajna książka.