Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - Problematyka

Autorka zawarła na kartach książki przesłanie związane z ważnymi współcześnie kwestiami i dylematami moralnymi. Każda z bohaterek (skarpetek) prezentuje wyjątkową postawę: jedna z nich przychodzi z bezinteresowną pomocą, inna wyraża chęć zmieniania świata, wszystkie pragną poznawać swoje przeznaczenie i sens świata. Większość z cech, które przejawiają skarpetki możemy odkryć we własnych charakterach.

Justyna Bednarek porusza istotne problemy społeczne – dotyczą one polityki (i tego, że nie należy rozpatrywać rzeczywistości jako czarno-białej); wykluczenia społecznego (jak w historii znajomości skarpetki włoskiej i bezdomnego króla); dążenia do zmieniania świata na lepsze (działania skarpetki-detektywa) czy altruistycznej postawy wolontariusza Doktora Skarpety. W pewnym sensie czytelnik może się wiele nauczyć od bohaterek książki Justyny Bednarek. Wnioski te dotyczyć mogą przede wszystkim wytrwałości w dążeniu do spełniania marzeń, nawet pomimo licznych porażek i niepowodzeń.