Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - Bohaterowie

Opowieści Justyny Bednarek przedstawiają zarówno bohaterów realistycznych, jak i fantastycznych. Do prawdziwego świata należy rodzina małej dziewczynki (Małej Be), a także specjalista który odwiedza ich by naprawić rzekomo zepsutą pralkę.

Przeżywające rozmaite historie skarpetki należą już do świata fantastycznego. Każda z części garderoby jest na swój sposób wyjątkowa. Odróżnia je wygląd i charakter. Każda z nich ma również własne pragnienia i plan na życie. Skarpetki spotykają różne osoby, którym zazwyczaj przychodzą z pomocą w opresji.

Bezdomny król– postać ta pojawia się na drodze włoskiej skarpetki w paski. Postanowiła chronić jego stopę przed zimnem i w ten sposób zawiązała się miedzy nimi szczególna więź. Gdy okazało się, że bezdomny jest bajkowym królem i pojawia się jego żona by zabrać go z powrotem do domu, skarpetka zostaje mianowana nadwornym doradcą.

Chłopiec– postań negatywna, która dręczy małego rudego kotka. Skarpetka, która staje w obronie zwierzęcia daje nauczkę chłopcu, ale jednocześnie udowadnia, że nie ma ludzi jednoznacznie niedobrych.

Bohaterowie zwierzęcy– na kartach książki pojawiają się bardzo licznie. Jedna ze skarpetek pomaga na przykład przetrwać mysiej rodzinie atak jastrzębia, dzięki czemu zostaje przybrana matką małych myszek. Oprócz tego w przygodach dziesięciu skarpetek pojawiają się inne zwierzęta latające, pływające, które w odpowiednim kontekście odzwierciedlają cechy ludzkich charakterów.